آموزش بافت کلاه شیطونی

از سری آموزش های بافتنی، امروز قرار است به اصول بافت کلاه شیطونی بپردازیم و شما را با چند و چون بافت یک کلاه شیطونی شیک و زیبا آشنا کنیم. امیدوارم در ادامه همراه  باشید و از این مطلب استفاده کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3483829/Principles%20of%20Evil%20Hat%20Texture.jpg

 

اصول بافت کلاه شیطونی:

ابتدا به اندازه دور سر شخص باید دانه سر بندازید و به اندازه ای که دوست دارید لبه کلاه کشباف باشه باید به صورت کشباف ببافید.

 

حالا بریم سراغ نحوه محاسبه تعداد دانه های لازم برای سر انداختن:

ابتدا ۲۰دانه سر بندازید و ده رج به صورت کشباف ببافید ببینید عرض بافتتون چند سانت می شود و بعد با یک تناسب ریاضی حساب کنید که اگر برای ۲۰تا دونه مثلا بافت شما شده ده سانت اگر دور سر شخص پنجاه باشد پس یعنی پنج تا ده سانت یعنی پنج تا بیست دونه که می شود صدتا دونه و به همین ترتیب برای هر بافتی که می خواهید محاسبه کنید.

 

ادامه بافت کلاه:

به اندازه بلندی سر شخص بین ۱۷ تا ۲۳ سانت از نوزادی تا بزرگسال بدون و کم و زیاد کردن باهر مدلی که دوست دارید ببافید. بعد از رج بعدی باید شروع به کم کردن کنید به این ترتیب:

 

READ
آموزش شیرینی آردی نارگیلی مخصوص روز پدر

دانه اول نبافته دو دانه بعدی با هم یکی کنید و ببافید تا سه دانه مانده به آخر رج بعد دوتایکی کنید و دانه آخر رو ببافید بعد از اون رج یه رج بدون کم و زیاد ببافید و رج بعدی دوباره کاهش رو انجام بدید و بعد از اون باید هر سه رج کاهش رو انجام بدید تا به بلندی مورد نظرتون برسید و تعداد نهایی دانه ها به ۸ الی ۱۲ تا برسه و همه رو باهم جمع کنید ….. و تمام.

منبع :رز بانو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد نمایید *

بافت گل حسن یوسف Previous post آموزش بافت گل حُسن یوسف
Next post آموزش موتیف چهارگوش زیبا برای بافت پتو