ذستورپخت شیرینی زبان

مجموعه: آشپزی, شیرینی ها, هنرهای خانه تعداد بازدید: 557

 1. ۱ عدد تخم مرغ
 2. ۱۵۰ گرم کره رنده شده (در فریزر قرار گرفته)
 3. ۳۰۰ گرم آرد
 4. ۱ ق غ روغن مایع
 5. ۱ ق س جوهر لیمو
 6. ۱ ق چ نمک
 7. ۱ فنجان آب
 8. ۱/۲ ق چ وانیل

مراحل

۲۰ دقیقه

 1. تخم مرغ، وانیل، روغن مایع، جوهر لیمو، آب و نمک را با هم مخلوط کرده و آرد را کم کم به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید تا خمیر صاف و یک دستی بشود. سپس روی آن‌ را بپوشانید و اجازه دهید یک ساعت استراحت کند.

  مراحل دستور شیرینی زبان 😋😋 عکس 4
 2. روی میز آرد پاشیده خمیر را به قطر دو سانتی متر به شکل مربع پهن کنید و کره (رنده شده) را در وسط خمیر جای دهید و چهار گوش خمیر را روی کره بکشید و با وردنه آرام آرام روی خمیر ضرباتی بزنید تا کره نرم شود.

 3. سپس خمیر را به ضخامت یک سانت پهن کرده و آن‌ را شش لا تا بزنید و در جای خنک بگذارید. پس از ۲۰ دقیقه خمیر را پهن کرده و به قطر یک سانت باز کنید و این بار بر عکس دفعه قبل عرض خمیر را طول خمیر قرار دهید و شش لا تا بزنید و در جای خنک بگذارید و باز بعد از ۲۰ دقیقه این عمل را تا ۶ بار تکرار کنید و هر بار با برس آرد اضافه خمیر را بگیرید (خمیر هزار لا آماده است) در آخرین مرحله خمیر را به قطر یک سانت باز کرده و قالب بزنید.

 4. روی سینی فر کاغذ روغنی انداخته از شیرینی ها قالب زده بچینید وسط آن‌ را به اندازه دو سانت برش داده و روی آنها را با شهد یا (زرده تخم مرغ ، شیر و زعفران مخلوط کرده) رومال و در فر ۱۸۰ درجه به مدت ۲۰ دقیقه بپزید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ذستورپخت شیرینی زبان”کد امنیتی را وارد نمایید *

قالب تفریحی