درهنگام خانه تکانی مراقب ریه های خود باشید

در آستانه بهار بسیاری از افراد به فکر خانه تکانی افتاده اند. خانه تکانی در کنار مسائل مرتبط با بهداشت و نظافت خانه می تواند برای افرادی که مشغول خانه تکانی هستند خطر مشکلات ریه را ایجاد کند.

اگر قصد دارید یک خانه تکانی حرفه ای داشته باشید، بهتر است پیش از هر چیز به سلامت ریه های خود توجه کنید.

بسیاری از بانوان و اقایانی که مشغول خانه تکانی هستند سعی می کنند قوی ترین مواد شستشو و بهداشتی را تهیه کرده و با کمک این مواد به نظافت خانه بپردازند، اما متاسفانه گاهی اوقات استفاده نادرست از این مواد باعث می شود که ریه ها و مجازی تنفسی به شدت آسیب ببینند.

در کنار استفاده از مواد  ضدعفونی قویف گاهی تکاندن گرد و خاک خانه نیز عوارضی جدی دارد. برای مثال هنگامی که قصد دارید گرد و خاک یک تکه فرش قدیمی را بتکانید یا بخش هایی از خانه که کمتر به آن سر می زدید را گردگیری کنید نیز به طور بالقوه خود را در معرض آلودگی های محیطی قرار می دهید. گاهی این گرد و خاک ها تا چند روز ریه ها را درگیر می کند.

ایجاد مشلات تنفسی در هنگام خانه تکانی چه علامت هایی دارد؟

در هنگام خانه تکانی مراقب ریه های خود باشید

_تنگی نفس

READ
سینک ظرفشویی تان را مانند روز اول، برق بیاندازید

_سرفه های خشک و سنگین

_سوزش گلو

_قرمزی چشم ها

_احساس ضعف و سرگیجه

_حملات آسم

_سردرد شدید

_در برخی موارد حالت تهوع

برای پیشگیری از این علامت ها سعی کنید همیشه هنگام خانه تکانی از ماسک استفاده کنید و برای گردگیری نقاطی که واکنش آلرژیک ایجاد می کنند نهایت احتیاط را انجام دهید. در ضمن این نوع مواد را از دسترس کودکان دور کنید تا مسمومیت یا مشکلات حاد تنفسی کودکان را شاهد نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد نمایید *

Previous post ایده هایی برای نوسازی خانه در خانه تکانی
Next post ابهام در سرنوشت فیلم «پایتخت» به دلیل درگذشت خشایار الوند