مواد لازم برای تهیه پیتزا چیکن استروگانف

زمان پخت 60
نمک، فلفل و ادویه به مقدار لازم
روغن یک ‌سوم پیمانه
پودر خمیر پیتزا 1 بسته
عصاره مرغ نصف
قارچ 400 گرم
خامه صبحانه 4 قاشق غذاخوری
سس قرمز 2 قاشق غذاخوری
چیپس خلالی یک و نیم پیمانه
سینه مرغ 300 گرم
پنیر پیتزا 4 پیمانه
سیر 2 حبه

در واقع این طرز تهیه اقتباس شده از طرز تهیه بیف استروگانف روسی است که به جای گوشت از مرغ استفاده خواهد شد. مواد لازمی که در ادامه مشاهده می کنید برای 4 نفر در نظر گرفته شده است و اگر بخواهید این غذا خوشمزه را به عنوان وعده غذایی اصلی خود تهیه کنید در حدود یک ساعت و نیم محتویات آن آماده خواهد شد و حدود یک ساعت برای پختن پیتزا زمان نیاز دارید.

توجه داشته باشید اگر بخواهید پیتزا را برای کمتر یا بیشتر از 4 نفر تهیه کنید باید مقدار مواد اولیه را با رعایت نسبت هایی که بین آنها در نظر گرفته شده تغییر دهید تا در طعم نهایی تاثیر خاصی نگذارد ‌.

 

طرز تهیه پیتزا چیکن استروگانف

دستور پخت پیتزا چیکن استروگانوف

در اولین مرحله برای تهیه پیتزا باید یک کاسه بزرگ و عمیق بردارید و پودر خمیر پیتزا را درون آن بریزید و قسمت میانی آرد را کنار بزنید و مقداری آب و روغن درون آن بریزید و شروع کنید به هم زدن که در نهایت یک خمیر مناسب و یکدست حاصل شود. برای این کار بهتر است آب به تدریج اضافه شود تا خمیر به حالت مناسب برسد.

سپس باید در ظرفی که خمیر را درون آن ورز داده اید را بپوشانید و حدود 2 ساعت درون یخچال بگذارید تا عملیات تخمیر درون خمیرپیتزا انجام شود.

 

مواد لازم برای تهیه پیتزا چیکن استروگانف

مواد لازم برای تهیه پیتزا چیکن استروگانف

سپس باید سینه مرغ را هم خورد کنید و با کمی نمک و فلفل و دو حبه سیر رنده شده و عصاره مرغ داخل یک تابه تفت دهید.

بعد از اینکه محتویات تفت خورده و با هم مخلوط شدند، مقداری خامه هم به آنها اضافه کنید و منتظر بمانید که خامه به غلظت مناسب برسد و قوام بیاید.

سپس در یک تابه جداگانه قارچ ها را هم تفت دهید و وقتی که سبک و نرم شدند، آن ها را به مرغ اضافه کنید.

دستور پخت پیتزا چیکن استروگانوف

دستور پخت پیتزا چیکن استروگانوف

وقتی که خمیر پیتزایی که تهیه کرده بودید پف کرد باید یک ظرف مخصوص که قرار است داخل فر قرار بگیرد را چرب کنید و خمیر را داخل آن پهن کنید و حدود 10 تا 12 دقیقه آن را درون فر بگذارید تا خمیر شما نیم پز شود.

 سپس آن را از فر بیرون آورده و کمی سس قرمز روی آن بریزید و بعد پنیر پیتزا را روی این سس قرار دهید و تا جایی که امکان دارد روی خمیر مایه مرغ و قارچ بریزید.

بعد از آن کمی چیپس خلالی روی پیتزا بریزید و حدود 15 دقیقه آن را داخل فر قرار دهید و دمای فر را روی 180 درجه سانتیگراد تنظیم کنید و هر از گاهی به پیتزا سر بزنید تا از پختن آن اطمینان حاصل کنید.

READ
درست کردن کاج شکلاتی برفی/شیرینی

تقریباً بعد از 15 دقیقه پیتزای شما آماده می‌شود و می‌توانید آن را از فر بیرون آورده و در ظرف دلخواه سرو کرده و میل نمایید.

پیتزا مرغ روسی

منبع :آف دکور