کد خبر : 4936
تاریخ انتشار : شنبه 19 بهمن 1392 - 21:16

اگر می خواهید یک عروس زیبا و رویایی باشید/آرایش وزیبایی

اگر می خواهید یک عروس زیبا و رویایی باشید/آرایش وزیبایی

اگر می خواهید یک عروس زیبا و رویایی باشید

یکرنگ باشید: هرقدر هماهنگی میان تور و لباس عروس شما بیشتر باشد زیباتر خواهید بود. مثلا اگر لباسی گیپور به تن می‌کنید بهتر است روی  تور هم گیپور كار شده باشد یا اگر لباس عروس‌تان شیری و نباتی است  باید تور همرنگ آن باشد و نباید تور سفید استفاده كرد.

ابروها را نتراشید: هرقدر ابرو طبیعی‌تر باشد عروس زیباتر خواهد بود البته منظور این نیست كه ابروها را برندارید بلكه از آرایشگرتان بخواهید كه ابروهای‌تان را نه خیلی باریك و نه خیلی پهن كند و طوری به آنها فرم دهد كه با چشم‌ها و صورت‌تان هماهنگ شوند. یك ابروی زیبا جذابیت چشم‌ها را چندبرابر می‌كند. همچنین تا جایی كه امكان دارد دم ابرو را تیغ نزنید چرا كه از حالت طبیعی درمی‌آید و چهره‌ای مصنوعی پیدا می‌كنید.

برای روز عروسی باید رنگ موهای‌تان با ابروها هماهنگی داشته ‌باشد. یادتان باشد که ابروها فقط باید یك یا 2درجه از موها روشن‌تر باشند چراكه تضاد بیش از اندازه با رنگ موها می‌تواند چهره را مصنوعی نشان دهد. یادتان نرود ابروهای خیلی باریك هم نمی‌تواند زیبایی چشم‌های شما را آن‌طور كه هست، نشان دهد.

چه‌چیزهایی را به آرایشگر بگویید: در مورد مدل موی‌تان‌ قصه نگویید. هیچ‌وقت با توضیح از آرایشگر نخواهید مدل مویی که در ذهن شماست را پیاده کند. ممکن است نه شما بتوانید منظورتان را درست بیان کنید نه آرایشگر بتواند تصویر درستی از توضیحات شما در ذهنش بسازد. حتما آن مدلی که در ذهن دارید را در اینترنت یا ژورنال‌های مختلف پیدا کنید و به آرایشگر نشان دهید اگر هم موفق نشدید دنبال یک مدل دیگر باشید. این‌گونه او درمی‌یابد شما چه آرایشی را بیشتر می‌پسندید؛ نظر كلی خود را برای آرایش صورت و موها با او در میان بگذارید تا سلیقه شما را بشناسد ولی چیزی را به او تحمیل نكنید. اجازه دهید او باتوجه به تجربه و دانشی كه دارد آرایش مناسبی را روی سر و موی شما پیاده كند.

عروس‌های زیبا چه رنگ مویی دارند: رنگ موی تیره برای عروس‌خانم‌ها بهتر است به‌خصوص برای ایرانی‌ها كه چهره‌های آسیایی و چشمانی تیره دارند مثلا رنگ‌هایی مثل شكلاتی تیره، قهوه‌ای سوخته و به طور كلی رنگ‌های گرم  می‌توانند به صورت حالت دلنشین‌تری بدهند.درضمن تیره بودن موهای عروس با لباسش تضاد ایجاد می‌کند و همین می‌تواند زیبایی را چندین برابر کند. گذشته از اینها نباید یادتان برود که رنگ‌های روشن سن عروس را بیشتر نشان می‌دهد، بنابراین كسانی كه می‌خواهند این‌گونه آرایش روشن كنند یا باید صورتی بچگانه‌ و ظریف داشته باشند یا رنگ پوست‌شان كمی تیره باشد.

READ
دلیل خون مردگی زیر پوست چیست؟/سلامت

اگر می‌خواهید موهای‌تان را باز بگذارید: بعضی از عروس خانم‌ها دوست دارند در روز عروسی موهای‌شان را باز بگذارند و آنها را روی شانه‌های‌شان‌ بریزند. یادتان باشد این مدل مو زمانی زیباتر است كه لباس شما بدون آستین باشد یا حداقل یقه برگشته و اپل‌های بزرگ نداشته باشد؛ البته یادتان نرود که اشکالی که باز گذاشتن مو دارد این است که وقتی هوا گرم می‌شود به هم ریخته و پریشان می‌شوند و زینت‌آلات موها باز خواهد شد و چهره عروس دیگر فریبندگی قبل را نخواهد داشت.
از آرایشگرتان بخواهید در آرایش چشم شما از مواد ضدآب استفاده كند در این صورت اگر سر سفره عقد احساساتی شدید می‌توانید با خیال راحت چند قطره اشك بریزید

چرا ساده بهتر است؟: بهتر است لاك عروس فرنچ سفید ساده باشد چرا كه سادگی هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد و اگر بعد از چند سال آلبوم عكس‌های خود را نگاه كنید عكس‌ها رنگارنگ و از مدافتاده به نظر نخواهد رسید. اگر طرح‌های شلوغ را دوست دارید، می‌توانید برای انگشت حلقه از نگین یا طرح گلی استفاده كنید. اما در مورد اندازه ناخن‌ها که کاملا بستگی به قد و صدف ناخن‌ها و شكل دست‌ها دارد اگر دست‌ها و ناخن‌هایی کشیده دارید نباید ناخن‌ها را خیلی بلند کنید.

READ
داشتن آرایشی ماندگار در فصل تابستان

مش نکنید: بهتر است برای جشن عروسی سراغ مش و لایت‌های خیلی روشن با تضاد زیاد نروید. توصیه می‌کنیم لایت‌هایی كه حالت سایه روشن داشته باشند را انتخاب كنید؛ همچنین اگر صورتی درشت دارید موها را به هیچ‌عنوان روشن نكنید چرا که صورت درشت‌تر جلوه می‌كند.

اگر دوست دارید کلاه بگذاریدبعضی از عروس خانم‌ها دوست دارند شبیه کارتون‌های دوران کودکی‌ همراه تور کلاهی سفید بر سر بگذارند، اگر شما هم جزو همین دسته هستید یادتان نرود که تورهایی كه همراه با كلاه كوچك هستند فقط با لباس عروس‌های مدل اروپایی برازنده می‌شوند یعنی لباس‌هایی كه خیلی كار شده و شلوغ نیستند و تنها با چند برش ساده تزئین شده‌اند.

چه کسانی نباید لنز بگذارند

انجام هیچ کار جدیدی را برای روز عروسی نگذارید مثلا اگر تا به حال لنز نگذاشته‌اید به هیچ‌عنوان روز عروسی برای نخستین‌بار از لنز استفاده نکنید چون ممکن است بدن شما به‌راحتی پذیرای این جسم جدید نباشد و آن را پس بزند؛ به‌خصوص که برخی از بدن‌ها هیچ چیز خارجی را تحمل نمی‌کنند. اگر می‌خواهید لنز بگذارید حداقل یک هفته قبل از عروسی سراغ آن بروید و هر روز در چشم‌ها بگذارید تا مطمئن شوید در روز مراسم مشکل خاصی پیش نمی‌آید. همچنین اگر می‌خواهید لنز رنگی بگذارید به جنس آن خیلی توجه کنید چراکه بعضی از لنزهای نامرغوب بیشتر از آنکه چشم‌ها را زیبا کنند ظاهری مصنوعی به آنها می‌دهند.

کدام مواد آرایشی را استفاده کنید

1- از آرایشگرتان بخواهید در آرایش چشم شما از مواد ضدآب استفاده كند در این صورت اگر سر سفره عقد احساساتی شدید می‌توانید با خیال راحت چند قطره اشك بریزید.

2- از آرایشگرتان بخواهید برای شما از رژ‌لب‌های طولانی‌‌‌‌‌مدت كه دارای مرطوب‌كننده است استفاده كند، البته رژ‌های طولانی‌‌مدت به هر صورت لب را خشك می‌كند بنابراین طی عروسی دو یا سه بار روی لب‌های‌تان مرطوب‌‌كننده بزنید تا درخشش لب‌های‌تان از بین نرود.

READ
با مزایای زغال فعال برای پوست آشنا شوید

کدام تاج‌ را انتخاب کنید

اول از همه بلندی و كوتاهی تاج باید باتوجه به قد عروس و داماد انتخاب شود. مثلا وقتی قد دامادی نسبتا قدی کوتاه دارد عروس‌ خانم نباید تاج بلندی انتخاب کند که قدش بلندتر از داماد جلوه کند؛ اما به غیر از قد نوع آرایش موها و اندام باید در انتخاب تاج درنظر گرفته‌ شوند.

تاج‌های بلند

برای صورت‌های گرد و درشت همچنین  بهتر است این تاج‌ها روی شینیون‌های كلاسیك و كشیده کار شوند.

تاج‌های كوتاه و خوابیده

اگر صورتی کشیده دارید سراغ این نوع تاج‌ها بروید البته یادتان باشد که از آرایشگرتان بخواهید موهای‌تان را طوری آرایش کند که قسمتی از موها در کناره‌های سر قرار بگیرد. همچنین شینیون كلاسیك می‌تواند زیبایی شما را چند برابر کند.

تاج‌های ژله‌ای

این نوع تاج‌ها معمولا فانتزی‌تر هستند بنابراین آرایش موها هم نباید کلاسیک باشد. اگر می‌خواهید از چنین تاجی استفاده کنید از آرایشگرتان بخواهید موهای‌تان را شینیون باز کند یا از مدل‌های فر و شلوغ استفاده کند.

گل و دیگر وسایل تزئینی

برای هر صورتی مناسب است ولی انتخاب آن بستگی به نوع شینیون دارد تا به خوبی روی موها بنشیند؛ مدل‌هایی که به سمت پایین جمع می‌شوند خیلی با انواع شانه‌ها و سنجاق‌ها و گیره‌های تزئینی همخوانی دارند.

منبع:پرشین وی

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید *