آموزش بافت پلیور زنانه/بافتنی

poliver

برای بافت این پلیور برای قد ۱۵۰ تا ۱۶۵ و وزن ۴۰ تا ۶۰ کیلو به این صورت عمل میکنیم  ( مقدار کاموای این پلیور ۷ کاموای نازک صد گرمی که دولا شده ).ادامه آموزش در ادامه مطلب

جلوی پلیور :

۱۰۲ دانه سر انداخته و ۹۴ دانه آنرا برای کشبافت لباس که ۲ دانه از زیر و ۲ دانه از رو هست میزاریم و ۸ دانه باقی مانده را بافت ابری برای سجاف جادکمه لباس میبافیم .

دقت کنین که سجاف باید سمت راست بدن باشد .

پس با این تعداد دانه ۱۴ سانت کشبافت میبافیم و بعد ۳۷ سانت بافت مدل که در اینجا بافت جودانه بافته شده ( شما میتونین هر مدلی که دوست داشتین ببافین ) میبافیم تا به زیر بغل لباس برسیم .

در این لباس برای حلقه لباس ما نه دونه ای اضافه میکنیم نه کم فقط حالت حلقه رو به لباس میدیم به این صورت که ۱۰ دانه از بافت لباس رو در قسمتی که سجاف جادکمه نیست در ابتدای بافت ابری میبافیم بعد ۱۷ سانت دیگر بافته و بافتمون رو کور میکنیم .

پشت لباس :

۹۶ دانه سر انداخته که ۸۸ دانه کشبافت و ۸ دانه هم بافت ابری .

دقت کنین که سجاف جادکمه را درست ببافین .

نکته :

در بافت جلوی لباس ما اول بافت کشبافت رو داریم بعد بافت سجاف جادکمه در پشت لباس برعکس میشه اول بافت سجاف و بعد بافت کشبافت .

یقه :

برای یقه لباس هم از جایی که میخاهیم یقه باشد در قسمت جلوی لباس ( در اینجا یقه اسکی بافته شده شما اگر میخاهین یقه شل تر بشه گشادی یقه بیشتر و بلندی یقه هم بیشتر ) ۱۴ دانه کور میکنیم به این ترتیب جلوی لباس ما دو قسمت میشود که بعد از کور کردن ۱۲ تا ۱۴ دانه به این صورت عمل میکنیم :

ابتدا ۵ دانه کور کرده و بافت را بافته م وبرمیگردیم و در رج بعد ۴ دانه و در رج بعد ۳ دانه و در رج بعد ۲ دانه و در رج بعد ۱ دانه و از اینجا به بعد چند رج میبافیم و یک دانه کور میکنیم تا هر چقدر میخاهیم گشادی یقه باشد .

زیاد هم کور نکنین که یقه گردی و زیبایی خودش را از دست ندهد .

در قسمت دیگه یقه هم همین کار را تکرار میکنیم .

این دانه ها برای یقه متغیر هست شما بسته به گشادی و تنگی یقه میتونین کمتر یا بیشتر دانه کور کنین .

در این لباس برای اینکه پشت یقه بالاتر بایسته و باعث بشه جلوی یقه پایین تر باشه در پشت لباس هیچ بافتی برای یقه نشده و بعد از دوختن سرشانه جلو و پشت به هم دانه های دور تا دور یقه را میگیریم و برای اینکه در قسمت راست یقه میخاهیم درزمان باشد از اون قسمت دانه ها را گرفته و بعد به صورت کشبافت بافت یقه را بافته تا اندازه ای که میخاهیم بلندی یقه باشد که در اینجا ۲۰ سانتی متر هستش و برای اینکه لبه یقه قشنگتر بایسته ۴ رج بافت ابری در انتهای یقه بافته شده و بعد کور شده .

دوخت لباس هم که توضیح نمیخاد .

نکته :

در قسمت جلوی لباس ما در سجاف ، جادکمه میزاریم و در قسمت پشت دکمه .

برای این که بافت قشنگتر بشه بعد از ۸ دانه بافت ابری که برای سجاف جادکمه میبافیم ۲ دانه از زیر بافته و بعد مدل میبافیم این به دلخواه هستش و همانطوری که در عکسها هم میبینین در قسمت حلقه هم در کنار سجاف حلقه دو دانه از زیر بافته شده .

برای یقه هم در بافت لباس قرمز درز یقه دوخته نشده و در جلو و پشت با دکمه به لباس وصل شده .

بافت جودانه :

رج اول :

یک دانه از زیر + یک دانه از رو تا انتهای بافت .

رج دوم :

دانه ها را همانطوری که هست میبافیم .

رج سوم :

یک دانه از رو + یک دانه از زیر تا انتهای بافت .

رج چهارم :

دانه را همانطوری که هست میبافیم .

رجهای اول تا چهارم در تمام طول بافت تکرار میشود .

منبع:بانو کده

One thought on “آموزش بافت پلیور زنانه/بافتنی

  1. من خیلی دنبال این مدل گشتم و بالاخره تو سایت گل بانو پیدا کردم خیلی ممنون از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد نمایید *

Previous post آموزش بافت کلاه میوه ای شیک بچگانه/قلاب بافی
Next post آموزش بافت شال گردن با دانه های بلک بری/بافتنی