کد خبر : 16962
تاریخ انتشار : دوشنبه 3 بهمن 1401 - 9:53

تاريخچه مانتو عبايي

تاريخچه مانتو عبايي

مانتو عبایی و یا عبا عربی این روزها در بین بانوان ایرانی به شدت محبوب شده است و شاهد مدل های بسیار شیک انواع مانتو مجلسی به سبک مانتو عربی در بازار هستیم

مانتو عبایی و یا عبا عربی این روزها در بین بانوان ایرانی به شدت محبوب شده است و شاهد مدل های بسیار شیک انواع مانتو مجلسی به سبک مانتو عربی در بازار هستیم.

 

مانتو عبایی چیست؟

عبا نوعی پوشش سیاه رنگ است که به چادر شباهت دارد. این لباس در مدل های مختلف و با پارچه های مختلفی به بازار ارائه می شود. عبا اما اصولا طرح ها و انواع مختلفی دارد.

عبا در اصل یک نوع پوشش است که پیشینه آن به شهر اهواز برمی گردد، مردمان عرب در این ناحیه از این پوشش استفاده می کنند. عبا عربی اصولا در وسط و به شکل عرضی یک دوخت دارد که باعث می شود لباس به دو قسمت بالایی و پایینی تفکیک شود.

مدل مانتو عبایی جدید

مانتو عبایی جدید

مدل مانتو عبایی گشاد

مانتو عبایی جدید

اما نوع دیگری از عبا نیز وجود دارد که این دوخت وسط را ندارد. در کشورهایی نظیر عراق، کویت، عربستان و امارات متحده به عباهای کلاسیک عبای اهوازی نیز گفته می شود چرا که این عباها به هیچ وجه شکل و طرح اصلی خود را از دست نداده اند و همچنان به صورت کلاسیک به بازار عرضه می شوند.

 

مانتو عبایی بلند

مانتو عبایی بلند

مانتو عبایی بلند

مانتو عبایی بلند

عبا مجلسی

عبا مجلسی

عبا عربی رنگی

مانتو عبا شیک و مجلسی

پارچه های مانتو عبایی

این لباسها از پارچه های مختلفی تولید می شوند. این پارچه ها معمولا تولید محلی هستند اما امروزه از سایر کشور ها نیز وارد می شوند.

در حال حاضر بهترین نوع پارچه برای عبا عربی یا مانتو عبایی ، استفاده از پارچه های ژاپنی است .

در اهواز اما پارچه ها همچنان به صورت کلاسیک و همانطور که برای عباهای مردانه تولید می شوند، مهیا و برای دوختن مانتو عبایی به بازار ارائه می شوند.

مدل مانتو عبایی 1401

مدل مانتو عبایی حریر

مانتو عبایی ساده

مانتو عبایی ساده

مانتو عبایی ساده

عبا و لباس سنتی

شاید تصور کنید که عبا عربی یا مانتو عبایی یک لباس سنتی ست که بیشتر توسط اعراب و یا قشر خاصی از افراد پوشیده می شود اما واقعیت این است که افراد غیر عرب و به ویژه بانوان ایرانی نیز به پوشیدن چنین لباس هایی بسیار علاقمند هستند.

READ
تست روانشناسی: آیا شما ضد لاغری هستید/روانشناسی

مدل مانتو عبایی

مانتو عبایی انواع مختلفی دارند. این مدل عبا ساده و شیک همانطور که گفته شد به دلیل راحتی در پوشش جای خود را در میان مردمان ما باز کرده و هم اکنون به عنوان جزئی از فرهنگ و لباس ایرانیان شناخته می شوند.

مانتو عبایی جدید

مدل عبا ساده و شیک

مانتو عبایی جدید

مانتو عبایی جدید

مدل مانتو عبایی جدید

مانتو عبایی جدید

مدل مانتو جدید

مانتو عبا

مدل مانتو عبایی نخی

مدل مانتو عبایی نخی

مدل مانتو عبایی نخی

از آن جا که اغلب اوقات در مهمانی های بزرگ نظیر عروسی ها که نیاز به پوشیدن یک لباس مجلسی است، برخی اوقات ممکن است که انتخاب یک لباس جذاب و خیره کننده که در عین حال متناسب با حجاب باشد امری دشوار به نظر می رسد.

امروزه اما مانتو عبایی مجلسی که پوششی بسیار راحت و شیک را ارائه می دهند راه حل مناسبی برای اینگونه مجالس و حتی برای امور روزانه محسوب می شوند.

مانتو عبایی مجلسی

مانتو عبایی مجلسی

مانتو عبایی مجلسی

مدل مانتو عبایی مجلسی مشکی

مدل مانتو عبایی مجلسی مشکی

مدل عبای عربی

 

مانتو عبایی یا عبای عربی به نوعی از عبا گفته میشود که در عین پوشش دارای تزیینات نیز هست. این نوع عباها معمولا با پارچه های مرغوب دوخته می شوند و تزیینات دستی آن ها باعث زیبایی و چشمگیری آنها خواهد شد.

خرید مانتو عبایی

در انتخاب این مدل مانتو عربی بهتر است که به یک سری نکات دقت کنید. درست است که مانتو عبایی از لحاظ طراحی معمولا یک لباس بلند و هستند اما برخی از آن ها با سایرین متفاوت اند. ممکن است که مدل آستین ها و حتی پایین تنه این عباها با سایرین متفاوت باشد. نکات زیر را در هنگام خرید مانتو عبایی در نظر بگیرید:

جنس پارچه

دقت داشته باشید که شاید مهم ترین نکته در خرید مانتو عبایی جنس آن ها باشد.

شاید شما هم جز آن دسته کسانی هستید که علاقه مند به خرید اجناس مرغوب باشید در این صورت دقت کنید که مانتو عبایی انتخاب شما باید از لحاظ جنس و رنگ به گونه ای باشد که بتوانید آن را برحسب نیاز خود مورد استفاده قرار دهید.

قد لباس

دقت داشته باشید که مانتو عبایی عربی معمولا به صورت بلند دوخته می شود لذا پوشیدن این لباس برای افرادی که قد کوتاهی دارند حتی الامکان با کفش پاشنه بلند توصیه می شود.

READ
سخنان ناب بزرگان

این لباس ها معمولا به دلایلی که ذکر شد مناسب مجالس خاص و عروسی ها هستند.

رنگ عبا عربی

عباها معمولا در رنگ های تیره به بازار عرضه می شوند و در بین رنگ های مختلف رنگ مشکی با زمینه های تزیینی مختلف از سایرین بیشتر قابل توجه است.

بهتر است که با شما با توجه به نیاز خود در هنگام خرید مانتو عبایی ، رنگ مناسب را برای لباس خود انتخاب کنید. ممکن است که شما بخواهید از یک عبا عربی برای استفاده روزانه خود تهیه کنید در این صورت بهتر است که از رنگ های مناسب فصل استفاده کنید.

مدل عبای عربی دبی

مدل عبای عربی دبی

طرح مانتو عبایی

دقت داشته باشید که عبا عربی اگرچه نوعی پوشش خاص محسوب می شود که بیشتر اوقات نیز با طرحی واحد به بازار عرضه می شود اما شما می توانید طرح لباس خود را با توجه به نوع استفاده خود تعیین کنید.

مانتو عبایی عربی معمولا دارای طرح های مختلفی هستند که این طرح ها به ویژه با تزییناتی خاص به بازار عرضه می شود. اغلب عباهای اماراتی از نوعی هستند که با پولک، منجوق و …. تزیین شده اند و می توانند به عنوان مانتو مجلسی نیز مورد استفاده قرار گیرند.

این لباس ها به ویژه دارای ویژگی هایی هستند که آنها را سایرین متمایز می کند. اینکه این لباس ها علاوه بر جنس مرغوب تزییناتی دست دوز را نیز دارا هستند باعث می شود که  قیمت آن ها تا حد معقولی بالا باشد.

مانتو عبایی معمولا به صورت جلو باز دوخته می شوند و ممکن است که حتی از سایز معمول شما هم گشادتر باشند. دقت داشته باشید که بهتر است خرید مانتو عبایی را متناسب با سایز خود انجام دهید چرا که لباس جلو باز معمولا گشادتر دیده می شود.

مانتو عبا سفید

مانتو عبایی از کجا بخرم

مدل مانتو عبایی مجلسی مشکی

مدل عبای عربی

مانتو عبایی رنگی

مانتو عبایی رنگی

مدل مانتو عبایی مشکی

مانتو عبایی دو رنگ

مانتو عبایی دو رنگ

مدل مانتو عبایی دو رنگ

اغلب عباهای عربی به دلایلی از قبیل جنس پارچه، مرغوبیت نوع دوخت و دوخت دستی تزیینات از قیمت بالایی برخوردارند.

READ
جدیدترین مدل های مانتو دخترانه کتی و ساده برای بهار

 

توصیه…

جالب است بدانید که عبا عربی یکی از انواع لباس است که میتوانید در هر جا و هر مکانی از آن استفاده کنید. اگر شما هم جز آن دسته از کسانی هستید که به پوشش خود اهمیت می دهید بهتر است که مانتو عبایی  را نیز جز لباس های روزمره خود قرار دهید.

آسانی در پوشش یکی از ویژگی های اصلی عبا عربی است. شاید تصور کنید که مانتو عبایی چون یکسره است جلوه زیبایی ندارند اما شما میتوانید با پوشش مناسب و همچنین ست های جذاب و خیره کننده آن ها را مورد استفاده قرار دهید.

در نهایت…

اگر شما هم جز آن دسته کسانی هستید که به شیک پوشی خود اهمیت میدهید مانتو عبایی می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

عباهای عربی با جنس مرغوب، کیفیت فوق العاده و همچنین طرح ها و رنگ های بی نظیر قابل استفاده برای تمامی مجالس و حتی خرید روزانه شما خواهد بود.

شما میتوانید مدل مانتو عبایی خود را با توجه به سلیقه و علایق خود انتخاب کنید. بدون شک راحتی بی حد و حصر مانتو عبایی شما را مشتاق به انتخاب مجدد خواهد کرد.

در ادامه توجه شما را به مشاهده جدیدترین مدلهای مانتو عبا عربی  جلب می کنیم.

مدل مانتو عبایی حریر

مدل مانتو عبایی حریر

مدل مانتو عبایی حریر

جدیدترین مدل مانتو عبایی بلند ۱۴۰۱ ویژه بهار و تابستان در طرح های اسپرت و مجلسی

مدل مانتو عبایی حریر مجلسی مشکی

مدل مانتو عبایی حریر مجلسی

مدل مانتو عبایی ایرانی

جدیدترین مدل مانتو عبایی ایرانی

مدل مانتو عبایی ایرانی

مانتو عبایی ایرانی

مدل مانتو عبایی اینستاگرام

تاريخچه مانتو عبايي

تاريخچه مانتو عبايي

مدل مانتو عبایی خلیجی  در طرح های بلند و شیک

تاريخچه مانتو عبايي

تاريخچه مانتو عبايي

تاريخچه مانتو عبايي

تاريخچه مانتو عبايي

تاريخچه مانتو عبايي

تاريخچه مانتو عبايي

تاريخچه مانتو عبايي

مدل مانتو عبایی مجلسی مشکی

مدل مانتو عبایی مجلسی مشکی

مدل مانتو مجلسی بلند مشکی

مدل مانتو عبایی مجلسی بلند مشکی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید *