کد خبر : 5145
تاریخ انتشار : دوشنبه 28 بهمن 1392 - 20:33

چطور آرایش کنید تا خوش عکس شوید/آرایش وزیبایی

چطور آرایش کنید تا خوش عکس شوید/آرایش وزیبایی

چطور آرایش کنید تا خوش عکس شوید

 

چطور آرایش کنید تا خوش عکس شوید/آرایش وزیبایی

دلایل متعددی وجود دارد که بیشتر ما از داشتن پوستی صاف و بدون ایراد محرومیم ولی همیشه آرزوی آن را داریم. کرم پودر یکی از راه هایی است که می تواند ما را به این آرزو نزدیک تر کند اما استفاده از چنین کرم هایی هم راز و رمزهای خود را دارد و هرکسی نمی تواند به این راحتی ها برای خودش یک پوست صاف و شفاف بسازد. در اینجا قدم به قدم با شما همراه شده ایم تا تمام رازها و تکنیک های انتخاب و استفاده صحیح از چنین محصولاتی را برای تان مطرح کنیم چون یک زیرسازی خوب می تواند شما را بسیار زیباتر کند و یک زیرسازی بد نه تنها صورت را مصنوعی نشان می دهد بلکه رنگ های آرایشی را هم بدرنگ نشان می دهد. البته یادتان نرود که برای داشتن یک پوست خوب اول از همه باید با پزشک متخصص مشورت کرد.

کار را با پوست مرطوب شروع کنید

قبل از آنکه سراغ مواد آرایشی خود بروید باید پوست تان را به خوبی بشویید و اگر بتوانید روی آن لایه برداری مختصری انجام دهید و درنهایت هم با کرم مرطوب کننده مناسب با نوع پوست خودتان خشکی را کاملا دور کنید تا پوست به راحتی پذیرای مواد آرایشی باشد.

نوع پوست تان را بشناسید

اگر می خواهید دچار مشکلات پوستی نشوید هنگام انتخاب هر محصول پوستی باید حواس تان باشد که با نوع پوست شما سازگار باشد؛ مثلا کسانی که پوستی چرب و مستعد آکنه دارند باید سراغ محصولات فاقد چربی (oil free) بروند یا کسانی که پوست خشک و معمولی دارند باید محصولاتی را انتخاب کنند که حاوی مرطوب کننده باشد. پوست های حساس هم باید به دنبال محصولات غیرحساسیت زا (hypoallergenic) و غیرکومدون زا (noncomedogenic) باشند. توضیحات کامل تر را می توانید در صفحه بعد پیدا کنید.

رنگ مناسب را چطور انتخاب کنید

اگر می خواهید یک کرم پودر جدید بخرید نباید رنگ آن را پشت دست امتحان کنید چرا که رنگ آن همسانی چندانی با پوست صورت ندارد. برای انتخاب اول رنگی را که فکر می کنید با پوست شما سازگارتر است، انتخاب کنید. بعد از تیره ترین تا روشن ترین آن را روی خط فک تان بگذارید سپس زیر نور طبیعی بروید و بازتاب هر کدام از آنها را چک کنید؛ رنگی که روی صورت شما چندان مشخص نباشد انتخاب خوبی است.

READ
آموزش بافت بلوز زنانه دوبل پیچ/بافتنی

کرم پودرتان را همراه با فصل عوض کنید

پوست شما در همه فصل ها رنگی یکسان ندارد و در برخی فصل ها تیر ه تر است و بعضی فصل ها روشن تر از طرف دیگر رنگ پوست با سن هم تغییر می کند، بنابراین نباید انتظار داشته باشید رنگی را که سال قبل برای تان مناسب بوده در حال حاضر هم مناسب باشد؛ شما باید به طور مرتب رنگ کرم پودرتان را با توجه به رنگ پوست تان تغییر دهید تا مبادا روی پوست بیش از اندازه تیره یا روشن به نظر برسد.

سبز و بنفش انتخاب کنید

اگر روی صورت تان جای زخم یا جوش یا حتی لکی وجود دارد استفاده از کرم های گریم (PRIME) می تواند برای صاف کردن و یک رنگ کردن پوست شما حسابی به کار آید، کرمی که پایه سبز دارد، می تواند به خوبی قرمزی ها را بپوشاند چرا که سبز در تضاد کامل با قرمز است. اگر هم پوستی رنگ پریده و بی طراوت دارید توصیه می کنیم سراغ کرمی با پایه بنفش بروید تا کمی به پوست جان بدهد.

کانسیلر را فراموش نکنید

شما می توانید با استفاده از کانسیلر مقدار کمتری کرم پودر استفاده کنید؛ البته باید یادتان باشد که روی پوست، رنگ کرم پودر را با کانسیلر کاملا مخلوط کنید تا مرز میان آنها مشخص نشود.

حالا نوبت کرم پودر است

پشت دست شما می تواند مانند پالت نقاشی عمل کند به شرط آنکه کاملا تمیز باشد. باید چند قطره از کرم پودر را روی پشت دست بگذارید و بعد با برس مخصوص کرم پودر آرام روی آن بزنید و رنگ را روی پوست صورت پخش کنید؛ باید رنگ را دورتا دور صورت و اطراف گردن کاملا یکنواخت پخش کنید؛ کناره های گوش را فراموش نکنید و درنهایت با برس رنگ صورت را کاملا یکنواخت کنید تا مبادا تکه ای پر رنگ یا کم رنگ باشد.

READ
سنگ قبر جالب یک دختر بچه مبتلا به سرطان

به صورت حجم دهید

اگر بخواهید یک آرایش کامل داشته باشید باید کمی تکنیک های گریم را به کار ببرید؛ مثلا برای مشخص کردن حالت صورت می توانید با استفاده از پودری نسبتا تیره تر از رنگ پوست خودتان کناره های صورت را سایه بیندازید؛ کافی است با یک برس آرایشی مخصوص پودر که سر آن کوچک و زاویه دار است کناره های صورت و خط رویش موها را تیره کنید، شما باید منحنی نزدیک استخوان گونه و زیر خط فک را به شکل عدد ۳ پودر تیره بزنید و سپس رنگ را پخش کنید تا مرز میان رنگ ها مشخص نباشد.

چه کارهایی با برنزه کننده می توان کرد

پودرهای برنزه کننده می توانند تاثیری بیشتر از آنچه شما تصورش را بکنید، داشته باشند. شما می توانید با این پودرها درخشندگی متفاوتی به صورت تان ببخشید؛ کافی است با یک برس نسبتا بزرگ آرایشی مقدار کمی از پودر برنزه کننده را بردارید و روی قسمت هایی بزنید که معمولا بر اثر نور خورشید تیره می شوند، یعنی اطراف استخوان های گونه، قسمت پایینی بینی و کناره های صورت. با این کار آرایش شما بسیار طبیعی تر جلوه می کند. یادتان نرود که رنگ ها را یکنواخت کنید.

اگر می خواهید عکس بگیرید

اگر برنامه عکاسی دارید توصیه می کنیم سراغ مدادها یا سایه های روشن کننده بروید چرا که می توانند جلوه خاصی به صورت شما بدهند؛ کمی از روشن کننده را در وسط بینی و در امتداد استخوان ابرو (بالای پلک) جای سایه چشم بزنید تا این قسمت ها را برجسته تر نشان دهید (در شکل این نقاط به خوبی نشان داده شده است).در نهایت هم رنگ را یکنواخت کنید.

کدام کرم پودر را بخرید

کسانی که پوست براقی دارند

کسانی که پوست براق و شفافی دارند یعنی پوست هایی که مثل آینه می درخشد اما گاهی هم جوش های ریزی در آن دیده می شود بهتر است بعد از زدن ضدآفتاب مخصوص پوست از پنکیک استفاده کنند چراکه در این مواقع پنکیک هم قدرت پوشانندگی خوبی برای جوش ها دارد و هم این گونه پوست ها را جوان تر نشان خواهد داد.که البته نباید هیچ گاه پنکیک را دور چشم ها زد بلکه تنها با گذاشتن و برداشتن پد پوست را باید کمی مات کرد.

READ
ته دیگ هیچ غذایی را نخورید/سلامت

کسانی که پوست خشک دارند

اگر پوستی خشک دارید و همیشه مجبورید آن را با انواع کرم های مرطوب کننده مرطوب نگه دارید بهتر است در بعضی موارد، نه همیشه، از پنکیک در پایان آرایش تان استفاده نکنید چرا که در هر سنی که باشید خشکی پوست تان باعث می شود که با پنکیک خطوط چهره بیشتر مشخص شود، راه بهتر آن است که پس از استفاده از ضدآفتاب مخصوص پوست تان تنها از یک کرم پودر خوب استفاده کنید و در صورتی که دوست داشتید پوست تان مات دیده شود کرم پودر مات بخرید و روی ضدآفتاب تان بزنید.

اگر پوستی کدر دارید

اگر پوستی کدر و دارای جوش و همین طور لک های به جا مانده از جوش دارید، ابتدا ضدآفتاب فاقد چربی خود را بزنید، سپس از یک کرم پودر خوب که قابلیت پوشانندگی خوبی دارد، استفاده کرده و تمام نقاط پوست را با آن بپوشانید و با حرکت آرام ضربه زدن آن را خوب روی پوست بخوابانید و در پایان کار آرایش هم پد یا همان ابر پنکیک را برداشته و با حرکت گذاشتن و برداشتن روی پوست، آن را کمی از براقی به ماتی برسانید. باز هم در نظر داشته باشید که پد را اطراف چشم ها نمالید.

منبع:پرشین پرشیا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید *