سفره هفت سین با تزیینات جدید سبزه عید/سفره هفت سین

در این نوشته  ۷ طرح  جالب و جدید از سبزه عید و تزیینات آن ، برای  داشتن سفره هفت سینی متفاوت و زیبا ارائه شده است. تزییناتی که در عکسهای این نوشته آمده شامل تزیین با گلهای طبیعی، تزیین سبزه با سنگ و آب نبات! و تزیین سبزه در پوست تخم مرغ می باشد.

در عکس بالا تصویر خانه ای رامشاهده می کنید که رویش سبزه، سبز شده است. در این طرح جالب از اسفنج استفاده شده و روی آن خاک ریخته شده است و دانه های گندم در آن قرار گرفته اند. بقیه کار مشابه سبز کردن سبزه در حالت معمول یعنی قرار دادن در جایی با دما و نور مناسب و نیز آب دادن روزانه به آن است.

در عکس زیر تزیین سبزه هفت سین  با گلهای تاره سفید رنگ آمده است.

در این تصویر، کاشت دو نوع مختلف از سبزه در داخل پوسته تخم مرغ آمده است که ایده خوبی برای کاردستی هفت سین در مهد کودک و مدرسه است.

در این عکس سبزه در ظرف چوبی مستطیل شکلی سبز شده است که روی آن  با شاخه های گل ژربرای صورتی به زیبایی تزیین شده است.

گاهی ما  به ظرفی که در آن سبزه را می ریزیم ، توجه چندانی نداریم. در عکس زیر تمام زیبایی طرح، به ظرف لبه دار مربع شکلی است  که در آن سبزه، سبز شده است.

در این عکس هم سبزه با آب نبات های چوبی تزیین شده است که حالتی از گل های قرمز را درون چمن القا می کند. برای تنوع می توانید از تاپر های روی کیک ها و یا هر چیز زیبای مشابه دیگر هم برای تزیینات مشابه استفاده نمایید.

در این طرح جالب هم از ایده جدید استفاده از سنگ در تزیین سبزه عید استفاده شده است.

منبع:کودک سیتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد نمایید *

Previous post هر آنچه باید درباره نحوه سایه زدن به چشم را بدانید/آرایش وزیبایی
Next post فلسفه کاشتن سبزه نوروز/سفره هفت سین