کد خبر : 475
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 18 تیر 1392 - 2:53

نکات جالب خانه داری برای پس انداز پول

نکات جالب خانه داری برای پس انداز پول

صرفه جویی در خرج خانه همیشه ایده خوبی است اما شاید به نظر بیاید برای صرفه جویی مجبور باشیم از خیلی امکانات چشم پوشی کنیم یا برای انجام کارهای معمول خانه به دردسر بیفتیم اما همیشه اینطور نیست.،راهکارهایی وجوددارد که شما می توانید با به کارگیری آنها، هم پس انداز کنید و هم به کارهای

صرفه جویی در خرج خانه همیشه ایده خوبی است اما شاید به نظر بیاید برای صرفه جویی مجبور باشیم از خیلی امکانات چشم پوشی کنیم یا برای انجام کارهای معمول خانه به دردسر بیفتیم اما همیشه اینطور نیست.،راهکارهایی وجوددارد که شما می توانید با به کارگیری آنها، هم پس انداز کنید و هم به کارهای خانه برسید.
این ۱۰ راهنمایی به شما کمک می کند که چگونگی این کار را انجام دهید.

۱- استفاده از مایع ظرفشویی رقیق شده یا آب

بسیاری از مناطق خانه را می توانید تنها با استفاده از مایع ظرفشویی رقیق شده و آب ساده پاکیزه نگه دارید. مایع ظرفشویی می تواند به عنوان لکه بر لباسشویی، شیشه شور، شوینده میوه و سبزیجات، اسپری سطح و لکه بر فرش به کار برود. همچنین می تواند برای تمیز کردن بیشتر سطوح منزل شما استفاده شود.

ما به طور معمول به سمت تمیز کننده هایی جذب می شویم که به صورت تخصصی برای پاک کردن چیزهای مختلف ساخته شده اند اما مایع ظرفشویی انتخابی متعادل و مناسب است که به سطح اجسام آسیب نمی رساند و از پس تمیز کردن بسیاری از جرم و کثیفی ها به سادگی برمی آید.

۲- تعویض لامپ های معمولی با کم مصرف

لامپ های کم مصرف کمی گرانتر از لامپ های معمولی هستند اما ۱۰ برابر بیشتر عمر می کنند. بنابراین با خریدن یکی از آنها ۱۰ لامپ خریده اید. از طرفی آنها دو سوم انرژی یک لامپ معمولی را لازم دارند اما نوری به مراتب بیشتر تولید می کنند که این موضوع، با پایین آوردن بهای برق، قیمت لامپ های کم مصرف را توجیه می کند. ممکن است هزینه کردن به یکباره برای تعویض تمام لامپ ها، کمی در برنامه ریزی بودجه ماهانه خانه اختلال ایجاد کند. راه حل ساده این است که هر بار که لامپ معمولی شما سوخت آن را با یک لامپ و کم مصرف عوض کنید. با توجه به عمر کم لامپ های معمولی، پس از مدتی خواهید دید بی آنکه هزینه چشمگیری کرده باشید تمام آنها عوض شده اند.

۳- نظافت روزانه خانه

READ
خانه را چند وقت یکبار ضدعفونی کنیم

انجام کارهای خانه به صورت روزانه، نیاز شما را به پاک کننده هالی قوی و گرانقیمت کاهش می دهد. بیشتر لکه ها اگر پیش از آنکه اثر بر جای مانده از آنها کهنه شود به سرعت تمیز شوند، با آب ساده، مایع ظرفشویی با پودر لباسشویی از بین می رود. چنانچه کار نظافت خانه را در برنامه روزانه خود قرار دهید، نه تنها برای شما خسته کننده نمی شود، بلکه نیاز شما را هم به مصرف مقدار زیادی از انواع مختلف پاک کننده ها برطرف می کند.

۴- نام های تجاری گوناگون

ما به طور معمول، هنگام خرید لوازم خانه، میان نام های تجاری شناخته شده ای که به آنها اعتماد داریم گیر افتاده ایم. این در حالی است که گه گاه نام های تجاری به اصطلاح «متفرقه» با قیمتی بسیار مناسبتر، همان خواص و کیفیت را دارند. برای نمونه به جای استفاده از قرص های خارجی ماشین ظرفشویی خارجی، می توان از پودر ظرفشویی به همراه مایع ضد لک ایرانی استفاده کرد.

شاید باور کردنش کمی مشکل باشد اما نتیجه هر دو یکی است. بهترین محک برای سنجش کیفیت یک نام تجاری ناآشنا، اول نشان استاندارد آن است و دوم نشان شرکت های بازرسی بین المللی کنترل کیفیت. توجه داشته باشید که داشتن گواهی از یک شرکت خراجی، تنها به معنی کیفیت خوب کالا نیست و ممکن است آن گواهینامه مربوط به مدیریت یا خط تولید باشد. پس دقت کنید که نشان ISO، حتما با کنترل کیفیت کالا مرتبط باشد.

۵- نگهداری درست و استفاده به موقع

زیاده روی در خریداری و نگهداری شوینده ها هم می تواند به وضعیت بدی تبدیل شود. نباید به صرف اینکه قیمت آنها در حراج مناسب است بیش از نیاز خریداری کنید تا بتوانید آنها را به موقع و پیش از گذشتن تاریخ مصرف استفاده کنید. همچنین مواد شوینده را باید دور از تابش نور خورشید، داخل ظروف در بسته و در دمای متعادل اتاق نگه دارید. در غیر اینصورت زودتر از موعد خراب می شوند.

READ
نحوه کاشت گیاه بنت قنسول (+تصاویر)/پرورش گیاه

۶- محصولات همه کاره

اگر می خواهید در هزینه های تمیز کاری خانه صرفه جویی کنید، تنها زمانی از محصولات مخصوص تمیزکاری استفاده کنید که سایر محصولات در آن مورد به خوبی عمل نکرده باشند یا به طور دقیق برای کار به خصوصی لازم است از پاک کننده ویژه آن کار استفاده کنید. در غیر این صورت پاک کننده های همه کاره از شوینده گرفته تا دستمال، بهترین گزینه ها هستند.

۷- پارچه های قابل شست و شو

انجام کارها با لوازم یکبار مصرف آسان است اما مقرون به صرفه نیست. پس اجناسی را انتخاب کنید که دوباره قابل استفاده باشند. الیاف میکروفایبر انتخابی مناسب برای گردگیری و زمین شویی هستند. در مقابل دستمال های یکبار مصرف. پس یک جنس خوب بخرید و از آن خوب مراقبت کنید. لوازم قابل استفاده مجدد، در پس انداز پول نقش بسیاری دارند.

۸- پاک کننده های خانگی

بسیاری از مواد در خانه شما یافت می شود که می توانید با هزینه ناچیز به عنوان پاک کننده های عالی و بسیار قوی مورد استفاده قرار بگیرد. سرکه پاک کننده همه کاره و لکه بری موثر است، جوش شیرین و نمک ساینده ملایم و بی ضرر که برای تمام سطوح خانه به کار می رود و لیمو دارای توانایی سفیدکنندگی طبیعی است. ساخت این جور پاک کننده های خانگی نه تنها کاهش چشمگیری در هزینه های شما به همراه دارد بلکه به سلامتی خانواده و محیط زیست نیز کمک می کند.

۹- نظم دادن به آشفتگی ها

کنترل به هم ریختگی ها بخش عمده ای از تمیز نگه داشتن خانه است. حذف وسایل غیر ضروری از خانه خود به این معنی است که شما وقت و هزینه کمتری برای تمیز کردن خانه صرف می کنید. فروش لوازم خانگی بدون استفاده به خرید آن، حتی اگر کیلویی فروخته شود، درآمد قابل توجهی است که در بودجه خانه داری به چشم می آید.

READ
نکات قابل توجه درباره‌ی عصاره های گوشت و مرغ/نکات خانه داری

۱۰- خرید از عمده فروشی

در بیشتر مواقع قیمت خرید یک یا دو کالا از بازار به علاوه کرایه تاکسی یا مترو و شاید صرف ناهار، با خرید همان کالا از فروشگاههای محلی یکی خواهد شد اما مواد شوینده، تاریخ مصرفی بسیار طولانی دارند و چنانچه شما از کیفیت محصول مورد نظرتان اطمینان دارید، می توانید آنها را به صورت عمده خریداری و کم کم استفاده کنید. به عنوان مثال یک گالن چهار لیتری مایع ظرفشویی که در فروشگاهها موجود است در مقایسه با بطری های یک لیتری آن، به مراتب ارزانتر است.

حالا چنانچه گالن ۲۰ لیتری آن را از عمده فروشی های بازار مثل پایین میدان بهارستان تهیه کنید برای مصرف یک سال دو خانواده، با جمعیت متوسط، مایعی در اختیار دارید که به طور تقریبی نصف قیمت خریداری شده است. حالا این اختلاف قیمت، کرایه رفت و آمد تا بازار را توجیه می کند. نکته دیگر به خاطر سپردن تاریخ حراجی ها است. لوازم خانه داری در فروش فوق العاده گاهی تا ۴۰ درصد کاهش قیمت دارد. اگر شما کالاهایی مثل دستمال کاغذی یا پاکت جاروبرقی را به میزان کافی در حراجی فروشگاه ها خریداری کنید، از آنجا که می توان از آنها مدت طولانی نگهداری کرد، تا فروش فوق العاده بعدی از آن اجناس در منزل دارید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید *