دوخت جامدادی چرمی/خیاطی

اگر یک کیف چرمی در خانه دارید که دیگر به آن نیاز ندارید میتوانید با چرم های این کیف بدون استفاده تان یک جامدادی خوشگل برای فرزندتان بسازید . روش بسیار ساده ی دوخت این جامدادی را در ادامه مطلب این پست دنبال کنید .

 

این جامدادی عروسکی را با هر رنگ از چرم می توان ساخت . ابتدا از چرم هایی که در دسترس دارید دو بیضی هم اندازه را برش بزنید که خط تقارت بزرگ آن از طول یک مداد نتراشیده بزرگ تر باشد .

آموزش-دوخت-جامدادی-با-چرم-(1)

زیپی که به عنوان زیپ جامدادی انتخاب کرده اید را روی یکی از بیضی های چرمی بگذارید . به اندازه ی درازی محل باز شدن زیپ منهای یک سانت یک نوار کاغذی به عرض یک سانتی متری برش بزنید .

آموزش-دوخت-جامدادی-با-چرم-(2)

نوار را روی بیضی چرمی بگذارید و با مداد آن را بکشید . سپس با استفاده از کاتر یا قیچی محل مشخص شده را از چرم جدا کنید .

آموزش-دوخت-جامدادی-با-چرم-(3)

زیپ را با چرخ خیاطی در محل شیاری ایجاد شده به چرم بدوزید .

آموزش-دوخت-جامدادی-با-چرم-(4)

دو تکه چرم یا لایه و یا پارچه سفید دایره شکل به عنوان چشم عروسک برش بزنید و به چرم بدوزید . چشم ها را از مهره با دکمه بسازید و روی تکه ی دایره ای سفید رنگ بدوزید .

آموزش-دوخت-جامدادی-با-چرم-(5)

چند نواراریب های باریک نیم سانتی را به اندازه ی بلندی و کوتاهی مورد سلیقه خودتان به صورت تصویر زیر روی چرم ها با چسب بچسبانید تا کار دوخت کردن آن را راحت تر انجام دهید .

آموزش-دوخت-جامدادی-با-چرم-(6)

در مرحله ی بعد ابتدا زیپ را باز کنید سپس لایه دوم چرم بیضی شکل را روی قسمتی که نوار اریب های هستند بگذارید و به لایه ی اول دوخت کنید .

آموزش-دوخت-جامدادی-با-چرم-(7)

از محل زیپی که باز است جامدادی را به طرف اصلی خود برگردانید . یک پایپون ساده بسزید و به موهای روبانی جامدادی عروسکی دخترانه وصل کنید .

آموزش-دوخت-جامدادی-با-چرم

به همین سادگی یک جامدادی زیبا از چرم کیف یا لباس های چرمی که دیگر به آن ها نیاز ندارید برای فرزندتان بسازید . از این کیف علاوه بر استفاده به عنوان جامدادی ، می توان از آن به عنوان کیف موبایل چرمی ، کیف پول چرمی و کیف دستی چرمی کودکان هم استفاده کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد نمایید *

Previous post کتابهای پیشنهادی برای پدر و مادرها/معرفی کتاب
Next post آموزش بافت ساق پای زیبای دخترانه/بافتنی