آموزش خیاطی و دوخت مانتو بدون پارچه!/خیاطی

دوخت مانتو بدون الگو

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”http://www.golbano.ir” ]در این آموزش شما اصلا به پارچه نیاز ندارید فقط به ۲ تا شال بلا استفاده در خونتون نیاز دارید تا بتونید این پانجوی شیک و ساده را در کنار ما بدوزید مطمئن باشید که همه را شگفت زده خواهید کرد.[/box]

آموزش اولیه به این ترتیب:

دو تا شال یک رنگو کنار هم میذاریم که من برای راحتتر شدن کار با دو رنگ نشون دادم. دو تا شالو از طول کنار هم روی میز کار پهن میکنیم طوری که استر شال ها به سمت ما باشه .

بانوکده
حالا قشنگ اندازه میگیریم و وسط شالو پیدا میکنیم. یک سانت درز میذاریم و تا پائین میدوزیم. اون قسمت دوخته شده میشه پشت پانچو قسمت باز میشه جلوش. یعنی از اون درز تا نقطه B می دوزیم .

حالا اون قسمتی رو که باز گذاشتیم تا میکنیم روی نیمه دیگه . به این ترتیب روی کار به سمت ماست . نقطه C قسمت بالائی بوده و قسمت D گوشه پائینی که با تا زدن روی هم میافتن. اون هاشورهائی هم که پائین تصویر زدم یعنی قسمت باز پارچه هست . ضلع روبروی اون،دولای بسته هست که می افته روی شونه .

بانوکده
الان اون قسمت بالا دولای بسته و قسمت پائین دولای بازه ماست . از دولای بسته پارچه حدود ۲۰ سانت میایم وسط . از اونجا هم ۲۰ سانت پائین میایم . تا به نقطه E برسیم . این نقطه میشه قسمت زیربغل پانجوی ما.

بانوکده
از نقطه E میدوزیم تا بیایم برسیم به لبه پائین پانچو.این کارها همه رو قسمت روی پارچه انجام میشه .پانجو آمادست .
بانوکده
جلوی این پانجو بازه و میشه با یه دکمه یا روبان تزئینی بستش .

من از دو تا شال سفید و دو تا شال رنگی استفاده کردم . شال های سفید یه هوا بزرگتر از شال رنگی بود که زیر قرار میگیره . تنها تفاوت کار اینه که هر دو رنگو روی هم پهن میکنیم و تو تصویر دو وقتی که میخوایم درز پشتو بدوزیم هر دو رنگو به هم میدوزیم و دو تصویر اخر هم این دوختا روی هر دو رنگ شال انجام میشه .

(البته در تصویر زیر از ۲ شال یک رنگ استفاده شده است)

منبع:بانو کده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد نمایید *

Previous post آموزش ودوخت لباس مجلسی دخترانه ساده و آسان!/خیاطی
Next post آموزش خیاطی و دوخت مانتو ردا همراه با الگو!/خیاطی