کد خبر : 3826
تاریخ انتشار : جمعه 13 دی 1392 - 20:34

آموزش بافت ست بچه گانه با طرح مینی موس/قلاب بافی

آموزش بافت ست بچه گانه با طرح مینی موس/قلاب بافی

نخ : متوسط سایز قلاب: ۵ میلی متر بافت ها: پایه کوتاه و پایه بلند و شلال (بخیه یا کوک)* آموزش دامن ۵ سانت کمتر از  اندازه دور کمر زنجیره بزنید رج اول در همه زنجیره ها یک پایه کوتاه بزنید. رج دوم: سه زنجیره بزنید. در دانه اول یک پایه بلند بزنید. *دو زنجیره

www.nexttime.ir760

نخ : متوسط

سایز قلاب: ۵ میلی متر

بافت ها: پایه کوتاه و پایه بلند و شلال (بخیه یا کوک)*

آموزش دامن

۵ سانت کمتر از  اندازه دور کمر زنجیره بزنید

رج اول در همه زنجیره ها یک پایه کوتاه بزنید.

رج دوم: سه زنجیره بزنید. در دانه اول یک پایه بلند بزنید. *دو زنجیره بزنید. دو دانه را نبافید در دو دانه بعد هر کدام یک پایه بلند بزنید*. از قسمت ستاره به بعد را تا انتها تکرار کنید.

رج سوم و چهار و پنج: مانند رج دوم بافته میشود. اما باید هماهنگ کنید که دو دانه ای که بافته می شود در قسمت دو زنجیره رج قبل است که جای خالی است.

تصویر زیر به دست می آید.

 www.nexttime.ir761

رج شش: به اندازه ۵ سانت زنجیره بزنید. اینبار دیگر رج را بر نمیگردیم بلکه مانند تصویر زیر زنجیره ها را با شلال به طرف دیگر رج متصل می کنیم که کار گرد شود.

 www.nexttime.ir762

رج هفت: در تمام دانه ها یک پایه بلند بزنید تا مجددا به ابتدای رج برسید.

رج هشت: ۲ زنجیره بزنیددر همان دانه یک پایه بلند بزنید. دو زنجیره بزنید.. دو پایه بلند در همان دانه بزنید.* دو دانه جا بیندازید(یعنی نبافید) در دانه بعد {دو پایه بلند. یک زنجیره. دو پایه بلند بزنید}. از قسمت ستاره به بعد را تا انتها تکرار کنید.

READ
آموزش پخت شیرینی به شکل گل رز/شیرینی مخصوص عید

رج نه: زنجیره بزنیددر همان دانه دو پایه بلند بزنید. دو زنجیره بزنید.. سه پایه بلند در همان دانه بزنید.* دو دانه جا بیندازید(یعنی نبافید) در دانه بعد {سه پایه بلند. یک زنجیره. سه پایه بلند بزنید}. از قسمت ستاره به بعد را تا انتها تکرار کنید.

رج ده تا دوازده: مانند رج نه بافته می شود.

کور کنید.

جا دکمه

پشت دامن قسمتی که زنجیره زده بودید خالی می ماند اکنون دو قسمت مستطیل شکل در دو طرف این جای خالی ببافیم که بعد روی هم قرار بگیرد و دکمه بخورد.

پس کار را طوری بگیرید که سمت راست این جای که عرض دامن بود اکنون بافته شود. نخ را متصل کنید. پایه کوتاه بزنید. هر رج شما معادل دو پایه کوتاه است.

رج را برگردید. این کار را انقدر تکرار کنید تا به وسط قسمت خالی برسد.

طرف دیگر را هم به همین صورت ببافید.

از دکمه قابلمه ای برای اتصال دامن استفاده کنید.

این هم با طرح خالدار

www.nexttime.ir763

شورت دکمه دار

کلاه:

همه بافت ها پایه بلند می باشد.

یک حلقه طلایی ۶ تایی می سازیم. از ابتدای بافت را با یک سنجاق مشخص می کنیم تا شروع بافت را گم نکنیم.

سه زنجیره می زنیم. در هر دانه ۲ تا پایه می بافیم دانه اخر را با شلال به سومین زنجیره متصل می کنیم.(اکنون ۱۲ زنجیره داریم)

READ
با لوس بازی بچه ها چکار باید کرد؟

سه زنجیره می زنیم. ۲ تا دانه می بافیم در زنجیره سوم دو تا می بافیم این کار را تا پایان رج تکرار می کنیم دانه اخر را با شلال به سومین زنجیره متصل می کنیم ( ۱۸ زنجیره داریم)

سه زنجیره می زنیم. ۳ تا می بافیم دو زنجیره در یکی می بافیم یعنی در زنجیره چهارم تا پایان رج تکرار می کنیم دانه اخر را با شلال به سومین زنجیره متصل می کنیم( ۲۴ زنجیره داریم)

سه زنجیره می زنیم. ۴ تا می بافیم دو زنجیره در یکی می بافیم تا پایان رج تکرار می کنیم دانه اخر را با شلال به سومین زنجیره متصل می کنیم(۳۰ زنجیره داریم)

سه زنجیره می زنیم. ۵تا می بافیم دو زنجیره در یکی می بافیم تا پایان رج تکرار می کنیم دانه اخر را با شلال به سومین زنجیره متصل می کنیم (۳۶زنجیره داریم)

سه زنجیره می زنیم.۶تا می بافیم دو زنجیره در یکی می بافیم تا پایان رج تکرار می کنیم دانه اخر را با شلال به سومین زنجیره متصل می کنیم(۴۲زنجیره داریم)

سه زنجیره می زنیم.۷تا می بافیم دو زنجیره در یکی می بافیم تا پایان رج تکرار می کنیم دانه اخر را با شلال به سومین زنجیره متصل می کنیم(۴۹زنجیره داریم)

READ
طرز تهیه قهوه موکا/نوشیدنی

سه زنجیره می زنیم.۸تا می بافیم دو زنجیره در یکی می بافیم تا پایان رج تکرار می کنیم دانه اخر را با شلال به سومین زنجیره متصل می کنیم(۵۴زنجیره داریم)

سه زنجیره می زنیم. ۹تا می بافیم دو زنجیره در یکی می بافیم تا پایان رج تکرار می کنیم دانه اخر را با شلال به سومین زنجیره متصل می کنیم(۶۰زنجیره داریم)

سه زنجیره می زنیم. ۱۰تا می بافیم دو زنجیره در یکی می بافیم تا پایان رج تکرار می کنیم دانه اخر را با شلال به سومین زنجیره متصل می کنیم(۶۶زنجیره داریم)

۸ رج ساده می بافیم یعنی سه زنجیره می زنیم. در تمام دانه ها یک پایه بلند می زنیم. دانه اخر را با شلال به سومین زنجیره متصل می کنیم

کور می کنیم.

www.nexttime.ir764منبع:

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید *