کد خبر : 2289
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 30 مهر 1392 - 1:13

طریقه بافت دامن 8 ترک و کت کوتاه ونوس، /بافتنی

طریقه بافت دامن 8 ترک و کت کوتاه ونوس، /بافتنی

وسایل مورد نیاز: 6 کلاف 100 گرمی = قلاب شماره 3 تفلون اندازه دور کمر 64 سانتیمتر، 64 را تقسیم بر 2 می کنیم تا اندازه نصف کمر بدست بیاید. 32=2÷64 32 اندازه نصف کمر می شود. طریقه بافت به اندازه 32 سانتیمتر زنجیر می بافیم. رج اول روی تمام زنجیرها را با پایه بلند

طریقه بافت دامن 8 ترک و کت کوتاه ونوس، سایز 10 تا 12 سال
وسایل مورد نیاز:

6 کلاف 100 گرمی = قلاب شماره 3 تفلون

اندازه دور کمر 64 سانتیمتر، 64 را تقسیم بر 2 می کنیم تا اندازه نصف کمر بدست بیاید. 32=2÷64

32 اندازه نصف کمر می شود.

طریقه بافت به اندازه 32 سانتیمتر زنجیر می بافیم.

رج اول روی تمام زنجیرها را با پایه بلند تا آخر ادامه می دهیم.

رج دوم بافت کشباف را تا 5 سانتیمتر ادامه می دهیم.

بعد از اینکه کشباف را بافتیم یک رج روی تمام بافت یک بافت مربع می بافیم بعد تعداد مربعها را می شماریم و تقسیم بر 4 می کنیم. بافت مربع را ادامه می دهیم به آخر هر قسمت که رسیدیم 4 پایه بلند می بافیم. قسمت دوم مربع را نیز بافته و در آخر دوباره 4 پایه بلند دیگر می بافیم تا 4 قسمت به پایان می رسد.

توجه داشته باشید در اول و آخر را بافت نباید 4 پایه بلند داشته باشیم. شروع با 4 زنجیر و یک پایه بلند و دانه آخر را با 2 زنجیر و یک پایه بلند به پایان می رسانیم. بافت را تا بلندی دلخواه ادامه می دهیم. توجه داشته باشید در هر مربع یک دانه مربع به قسمتهای تقسیم شده اضافه خواهد شد.

سمت دیگر دامن را نیز به همین صورت می بافیم.

READ
آموزش بافت عروسک دلقک

طریقه بافت کت کوتاه یقه آرشال:

اندازه کمر 64 می باشد. 64 را تقسیم بر 2 می کنیم می شود32، 32 را باز تقسیم بر 2 می کنیم می شود16، 16 سانتیمتر اندازه نصف جلو کت می شود.

طریقه بافت به اندازه 16 سانتیمتر زنجیر بافته شود.

رج اول= روی تمام زنجیرها را بافت مربع می بافیم.

رج دوم= 4 زنجیر و یک پایه بلند و دوباره 2 زنجیر و یک پایه بلند در وسط اولین مربع تا آخر ادامه می دهیم.

رج سوم را نیز مانند رج دوم ادامه می دهیم.

از رج چهارم، در شروع رجها هر یک رج در میان یک دانه مربع به این صورت از کنار بافت اضافه می کنیم. برای شروع 6 دانه زنجیر بافته و به اولین دانه خودش با پایه بلند وصل می کنیم و بافت را طبق روال عادی ادامه می دهیم این کار را فقط در سمت جلو بافت انجام می دهیم. سمت دیگر به صورت عادی ادامه پیدا می کند.

بافت را تا 15 سانتیمتر ادامه می دهیم. به حلقه آستین رسیدیم 2 دانه از مربعهای آخر را نمی بافیم. بافت را طبق معمول با اضافه کردن هر بار یک دانه مربع از سمت جلو ادامه می دهیم و بعد از آن هر بار از سمت جلو یک دانه اضافه می شود و از سمت حلقه آستین یک دانه از مربعها را نبافته کار را برمی گردانیم تا 15 سانتیمتر دیگر بافت را ادامه می دهیم. سمت دیگر کت را نیز به همین صورت می بافیم.

READ
طرزتهیه تارت تره فرنگی/آشپزی

نکته:
توجه داشته باشیم تکه اول از سمت راست مربع اضافه می شد تکه بعدی باید از سمت چپ مربع اضافه شود.

طریقه بافت پشت کت: 32 دانه زنجیر بافت مربع را تا 15 سانتیمتر ادامه می دهیم به حلقه آستین که رسیدیم از هر دو طرف بافت 2 دانه مربع جا گذاشته کار را برمی گردانیم و بافت را تا 15 سانتیمتر ادامه می دهیم.

برای وصل کردن کت از هر دو  طرف سرشانه به اندازه 8 سانتیمتر می دوزیم. کناره های درز را نیز به هم وصل کرده و از هر دو طرف بافت یقه مربعها را تا وسط یقه پشت ادامه می دهیم وقتی دو سر بافت نیز به هم رسید بافتها را نیز به هم وصل می کنیم.

طریقه بافت با آستینها:
از درز زیر حلقه نخ را وصل کرده و دور تا دور حلقه آستین را تا بلندی دلخواه ادامه می دهیم. البته توجه داشته باشید می توانید از سمت زیر حلقه نیز آستین درز داشته باشد و دور تا دور هم نبافیم.

طریقه بافت دامن 8 ترک و کت کوتاه ونوس، سایز 10 تا 12 سال

سمت دیگر آستین را نیز به همین صورت می بافیم در آخر یک دورگیری و حاشیه بافی دور تا دور کت یقه و آستین انجام می دهیم و کت را طبق سلیقه خود تزئین می کنید. کت و دامن بسیار زیبا و شیکی برای دختر خانمهای عزیز  می باشد.

READ
چگونه تند بودن فلفل را تشخیص دهیم؟نکات خانه داری

امیدوارم مادران عزیز ببافند و به عزیزان خود هدیه بدهند.

 

منبع :  آرتاکاوا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید *