نحوه دوخت تونیک مجلسی شیک/خیاطی

تونیک مجلسی
[box type=”success” align=”aligncenter” class=”http://www.golbano.ir/” ]شما ميتوانيد از الگوي اين مدل به صورت تونيک مجلسی استفاده كنيد. [/box]:
بستگي به انتخاب پارچه شما دارد.
اگر پارچه تان،پارچه لباس شب و حريراست ميتوانيد از اين الگو برای لباس مجلسي استفاده كنيد.بخشهاي مختلف الگو
1-تكه جلو ×1  دولاي بسته
2- تكه پشت ×1  دوالي بسته
3- تكه مچ ×4 دوالي بسته
4- تكه پايين دامن ×2 دوالي بسته
a-سجاف جلو ×1 دوالي بسته
b-سجاف پشت ×1 دوالي بسته

مراحل برش
الگوها را كپي كنيد. قسمت جلو و پشت مثل هم است و فقط قسمت گودي يقه متفاوت است. همه تكه ها روي دولاي بسته برش ميخورد. سجاف را از روي تكه هاي جلو و پشت كپي كنيد. هنگام برش توجه كنيد كه پارچه شما كشي است و امكان سر خوردن آن وجود دارد. براي ثابت شدن الگوها روي پارچه حتماً از سوزن ته گرد استفاده كنيد. هنگام برش به دولاي بسته بودن قطعات توجه كنيد. تكه هاي سجاف، را لايي حرير بچسبانيد. الگو در 6 سايز ارائه شده كه دو به دو استفاده مي شود.

مراحل دوخت
براي دوخت اين پارچه به علت كش بودن آن سعي كنيد از نخهاي ترويرا  نخ سردوز استفاده كنيد. نخهاي ترويرا ارتجاعي بوده و درز پاره نمي شود (. ابتدا سجاف جلو و پشت را بدوزيد ) جاي درزها را 1 سانتيمتر لحاظ كنيد به داخل برگردانيد و اتو كنيد.سرشانه ها را بدوزيد و اتو كنيد. سعي كنيد درجه چرخ متوسط و كشش نخ سخت نباشد. درز پهلوها را بدوزيد و اتو كنيد. تكه دامن را از محل علامت زده تا كنيد و اتو بزنيد. پايين بالا تنه را چين دهيد تا اندازه تكه دامن شود.تكه دامن را تا كنيد و از وسط اتو بزنيد ابتدا يک لايه تكه دامن را به بالا تنه بدوزيد سپس طرف ديگر كه در واقع سجاف مي شود را پسدوزي كنيد تا درز در داخل مخفي بماند. مچها را دو به دو بهم بدوزيد و اتو بزنيد.مي توانيد لب مچ را نيز روي دولاي بسته قرار دهيد . لبه آستين را به مچ چين داده، بدوزيد و درز آن را اتو كنيد.

در دوخت پارچه توجه كنيد كه اگر سوزن معمولي پارچه شما را سوراخ ميكند، حتماً از سوزن مخصوص پارچه هاي كشي استفاده كنيد. گشادي بالا تنه اين مدل در كمر توسط كمربندي جمع مي شود.

منبع :  آرتاکاوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد نمایید *

Previous post علل بي‌خوابي در كودكان/سلامت
Next post طرز تهیه خورشت آلو اسفناج!/آشپزی