روش صحیح برس کشیدن مو

مجموعه: آرایش وزیبایی تعداد بازدید: 219
روش صحیح برس کشیدن مو
روش صحیح برس کشیدن مو

وقتی که موهایمان به مشکلاتی مانند الکتریسیته مو، چربی و سستی دچار می‌شود، معمولاً شامپوها، محصولات آرایشی و حتی روشی که موهایمان را خشک یا صاف می‌کنیم را تغییر می‌دهیم؛ اما شاید رمز اصلی این باشد که روش برس کشیدن را تغییر دهید.

اگرچه برس کشیدن موها به آسانی شستن دست‌ها یا ریختن یک فنجان قهوه در صبح است، اما به آن سادگی هم که فکر می‌کنید نیست. پس بفهمید که کجای کارتان اشتباه است و فوراً روشتان را تغییر دهید.

برس کشیدن از ریشه تا نوک مو

برس کشیدن مو از ریشه و کشیدن مو به سمت پایین، مو را از داخل فولیکولی که به آن چسبیده بیرون می‌آورد. به جای این کار برس کشیدن را از چند سانت بالاتر از نوک موهایتان شروع کنید، گره‌ها را باز کنید و سپس چند سانت بالاتر بروید و گره‌های بیشتری را باز کنید. با این تقسیم‌بندی‌های کوچک، کارتان را به سمت ریشه ادامه دهید.

برس کشیدن وقتی که مو خیس است

رطوبت درون تار موها، باعث کشیده شدن مو می‌شود و از آنجایی که رشته‌های مو ضعیف تر هستند، شکنندگی مو بسیار بیشتر اتفاق می‌افتد. قبل از باز کردن گره‌های مو، اجازه دهید که موهایتان توسط هوا خشک شود.

باز کردن گره مو با استفاده از برس

یک برس، برای باز کردن گره‌های موی خیس یا خشک بیش از اندازه سفت و زبر است. اگر دوست دارید که از یک برس استفاده کنید، اول از یک ماده برای باز کردن گره‌های مو استفاده کنید. از یک اسپری برای موهای نازک، یک لوسیون برای موهای با ضخامت متوسط و یک کرم برای موهای ضخیم و زبر استفاده کنید. در این حالت مو لغزنده می‌شود و برس به راحتی از لابه‌لای موها عبور می‌کند.

تغییر شانه زدن مو

بیش از حد برس زدن

اگر شما فیلم‌ها یا سریال‌های تلویزیونی قدیمی را دیده باشید، شاید زنانی را که روبروی آینه نشسته‌اند و تعداد دفعات برس زدنشان را شمارش می‌کنند تا به صد برسند را به یاد داشته باشید. درحالی‌که برس کشیدن بیش از اندازه، در واقع باعث آسیب بیشتر می‌شود. به جای این کار، به کیفیت برس کشیدن توجه کنید نه تعداد آن. وقتی گره‌های موهایتان را باز کردید، دیگر کارتان تمام شده است.

استفاده از برس اشتباه

ممکن است وسایلی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم هم مشکل داشته باشند. برس‌هایی با موی طبیعی حیوانات، بسیار ملایم‌تر از برس‌های با موهای مصنوعی، با موها رفتار می‌کنند و همچنین در پخش کردن چربی طبیعی مو از وسط مو به انتهایش نیز بهتر عمل می‌کنند.

استفاده از برس‌های کثیف

همان طور که باید دائماً قلم‌موهای آرایشی‌تان را بشویید، باید برس مویتان را نیز هفته‌ای یک‌بار شستشو دهید. دندانه‌های برس از موهای کنده شده و یک لایه مواد شیمیایی که از سطح مو پاک نشده‌اند پر می‌شود.

تصور کنید وقتی که روز بعد، از برس‌تان روی موی شسته شده‌تان استفاده می‌کنید، در واقع باقیمانده‌ی مواد شیمیایی روز قبل را روی موهایتان کشیده‌اید.

comb your hair
comb your hair

برای شستن برس، اول تمام موهایی را که در دندانه‌های برس هستند را بردارید و سپس برس را زیر آب گرم بگیرید. از شامپو یا مایع دست‌شویی استفاده کنید و روی دندانه‌ها بمالید تا کف ایجاد شود. سپس برس را کاملاً آبکشی کنید و روی یک حوله بگذارید تا خشک شود.

ایجاد الکتریسیته ساکن هنگام برس کشیدن

برس کشیدن بیش از حد، می‌تواند باعث الکتریسیته ناشی از اصطکاک شود. قبل از برس کشیدن، برای کنترل الکتریسیته موهایتان از اسپری مو روی برس استفاده کنید. همچنین می‌توانید چند قطره روغن روی نوک انگشتانتان بریزید و آن را در بین موهایتان پخش‌کنید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روش صحیح برس کشیدن مو”کد امنیتی را وارد نمایید *

قالب تفریحی