آموزش بافت رومیزی ستاره ای با کریستال2/کریستال بافی

مجموعه: کریستال بافی, هنرهای خانه تعداد بازدید: 2160
آموزش بافت رومیزی ستاره ای با کریستال2/کریستال بافی

 

بازم سلام، امیدوارم رومیزی قبلی رو درست کرده باشید ، اگه دقت کنید مراحل زیر هنوز ادامه همون رومیزی قبلیه تا اینکه یک ۶ ضلعی بوجود بیاد ، حالا ممکنه شما از کریستالهای ریز استفاده کرده باشید باز هم فرقی نمی کنه در نهایت یک شش ضلعی داریم. (شکل۴۵ تا ۵۸)

نکته: در تبدیل رومیزی شش ضلعی به ستاره ای بعد از شروع تشخیص اولین کریستال هر ضلع مشکل میشود پس قبل از شروع اولین و آخرین کریستال هر ضلع را برای خودتان مشخص کنید. مثلا یک نخ وارد آن کرده و گره بزنید.

2ba7ia2beunw5mghdygucf6atz5tjri4f7cg7dg hjkgr1t6zfw0msb0w84o

۱- در واقع رومیزی ستاره از رومیزی ۶ ضلعی ساخته میشه ، یا شما تا اینجا رومیزی رو می بافید و کارو تموم می کنید یا ادامه میدید و اونو تبدیل به ستاره می کنید .

هر ضلع رومیزی تبدیل به گوشه ستاره ای میشه پس ما در نهایت یک ستاره ۶ گوشه داریم. قدم اول : تشخیص ضلعها است بعد یک نخ وارد اولین کریستال ضلع مورد نظر می کنیم و از دو طرف کریستال به یک اندازه نخ ( شکل  ۵۸) دوباره به هر نخ یک کریستال وارد کرده و اینبار نخ سمت راست را وارد کریستال سمت چپ می کنیم . تا بافت کریستال ما کم بشه( یعنی در هر ردیف حالت شیب پیدا کنه و دور نزنه ) این کار را ادامه میدهیم تا به آخر ضلع مورد نظر برسیم و به همین ترتیب برمی گردیم در هر ردیف ۲ کریستال کم شده و حالتی نوک تیز پیدا میکند. تا شکل ۶۱ که دو طرف نخ به هم می رسند.jx72jgvfao9dbkbwv5n

۲- اول نخی که روی آن ستاره قرمز زدم( شکل ۶۱) را از کریستال با ستاره زرد رد می کنیم، حالا دو طرف کریستال مورد نظر نخ است ، به هر کدام یک کریستال وارد می کنیم و نخ ها را به هم گره محکم میزنیم. اضافی نخها را دو باره از کریستالها عبور میدهیم و در پشت کار می چینیم.( شکل ۶۲و۶۳)

۳- دقت کنید بعضی جاها لازم نیست به دو نخ کریستال وارد کنیم مثل شکل ۶۶ که فقط باید از کریستالی که قبلا بافته شده نخ رو رد کنیم همینطور شکل ۶۷( اینو دیگه خودتون تشخیص میدید، در هر حال در هر مرحله ما یک مثلث درست میکنیم)78hh79kshmjovoxgd7nj

۳- همین مراحل را برای ۵ ضلع دیگر انجام میدهیم. شامل الف: تشخیص اولین کریستال هر ضلع

ب: وارد کردن نخ به کریستال مورد نظر

ج: شروع بافت تا آخرین کریستال همان ردیف طبق شکلهای ۶۵ به بعد.

8sl3y4u2p0abmowya8ui

nq572b5a9qm27s86c7p92i3dl13pv3w0rvnlktlgda3j6rl5jqu7pqy71lrv

ml9441jl6hl72urxle5kمنبع:آموزش 20

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آموزش بافت رومیزی ستاره ای با کریستال2/کریستال بافی”

قالب تفریحی