خانه / هنرهای خانه / بافتنی / طرزبافت تاپ آستین رگلان یقه برگردان و کلاه و گردنبند/بافتنی

طرزبافت تاپ آستین رگلان یقه برگردان و کلاه و گردنبند/بافتنی

طرزبافت تاپ آستین رگلان یقه برگردان و کلاه و گردنبند
بعد از آن یک رج از زیر- یک رج از رو ببافید در رج سوم، سپس جهت بافتن پیچ مدل به این صورت دانه‌ها را تقسیم‌بندی کنید. 3 دانه از زیر- حاشیه- 4 دان

وسایل مورد نیاز

5 کلاف 100 گرمی- میل شمارۀ 5/4

طریقۀ بافت تکۀ جلو

70 دانه سر انداخته شود. تا بلندی 5 سانتی‌متر کشباف 2 تا از زیر- 2 تا از رو ببافید.

بعد از آن یک رج از زیر- یک رج از رو ببافید در رج سوم، سپس جهت بافتن پیچ مدل به این صورت دانه‌ها را تقسیم‌بندی کنید. 3 دانه از زیر- حاشیه- 4 دانه از میل خارج کنید. با میل سمت چپ 2 دانۀ اول را از رو گرفته و با میل سمت راست 2 دانۀ دوم را از پشت گرفته، 2 دانه را به میل سمت چپ برگردانید و 4 دانه را از زیر ببافید. 4 دانۀ بعدی را از میل خارج کنید. با میل سمت راست 2 دانۀ‌ دوم را از رو گرفته و با میل سمت چپ 2 دانۀ اول را از پشت گرفته، 2 دانه را به میل سمت چپ برگردانید و 4 دانه را از زیر ببافید. 8 دانه از زیر- (8 دانه پیچ) 8 دانه از زیر- (8 دانه پیچ) تا آخر دانه‌ها ببافید. 3 دانه در آخر نیز جهت حاشیه از زیر ببافید. رج چهارم و پنجم و ششم را ساده ببافید. در رج هفتم به این صورت ادامه دهید. 3 دانه از زیر جهت حاشیه- 4 دانۀ بعدی را از میل خارج کنید با میل سمت راست 2 دانۀ دوم را از رو گرفته با میل سمت چپ 2 دانۀ اول را از پشت گرفته، 2 دانه را به میل سمت چپ برگردانید. 4 دانه را زیر ببافید. 4 دانۀ بعدی را از میل خارج کنید و با میل سمت چپ 2 دانۀ اول را از رو گرفته و با میل سمت راست 2 دانۀ دوم را از پشت گرفته، 2 دانه را به میل سمت چپ برگردانید و 4 دانه را از زیر ببافید. 8 دانه از زیر- 8 دانه پیچ بافت را به همین صورت تا آخر ببافید. 3 دانه در آخر جهت حاشیه از زیر ببافید. در ادامه هر 3 رج در میان رج سوم و هفتم را تکرار کنید. بافت را تا بلندی 30 سانتی‌متر ادامه دهید. بعد از آن جهت گودی حلقه آستین 3 دانه در یک رج از هر دو طرف بافت کم کنید و در ادامه هر یک رج در میان یک دانه در اول بافت و یک دانه در آخر بافت کم کنید و بافت را تا بلندی 12 سانتی‌متر ادامه دهید. دانه‌های باقیمانده را کور کنید و تکۀ پشت را نیز به همین صورت ببافید. در آخر درزهای کناری تاپ را دوخته و جهت بافت یقه دانه‌های باقیماندۀ یقه را وارد میل کرده و جداگانه تا بلندی 20 سانتی‌متر ببافید و هر یک رج در میان یک دانه در اول و یک دانه در آخر بافت اضافه کنید. یقه را با بافت 2 تا از زیر- 2 تا از رو ببافید. وقتی بافت یقه دو تکۀ جلو و پشت به پایان رسید درزهای دو طرف یقه را بدوزید.

تاپ بسیار زیبا و شیکی است. امیدوارم خانم‌های عزیز ببافند و مورد استفاده قرار دهند.

طریقۀ بافت کلاه

80 دانه سر انداخته شود. تا بلندی 5 سانتی‌متر کشباف ببافید. بعد از آن با بافت پیچ مانند مدل تاپ تا بلندی 25 سانتی‌متر ببافید. در آخر در یک رج 3 دانه را یکی کنید و تا آخر بافت جهت جمع شدن سر کلاه این کار را ادامه دهید. در آخر دانه‌های باقیمانده را کور کنید و درزهای کناری را دوخته و درز بالای کلاه را کوک زده، بکشید و جمع کنید. در اینجا بافت کلاه ما به پایان می‌رسد.

طریقۀ بافت گردنبند زنجیره

20 دانه سر انداخته شود.

رج اول: همه از زیر.

رج دوم: همه از رو.

رج سوم همۀ دانه‌ها را کور کنید. بافت را به صورت یک حلقه در آورید و دو سر آن را به هم بدوزید. 16 دانه حلقه به همین صورت ببافید. موقع دوختن دو سر حلقه باید حتماً از وسط حلقه قبلی رد کنید. بعد دو سر آن را به هم وصل کنید.

کلاه و گردنبند بسیار زیبا و شیکی است. امیدوارم خانم‌های عزیز ببافند و مورد استفاده قرار دهند.

درباره ی bano1

مطلب پیشنهادی

آموزش بافت عروسک بافتنی + بافت گوله برفی – بافتنی

در این مقاله از سایت گلبانو مطلبی در مورد آموزش بافت عروسک بافتنی & بافت گوله برفی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش بافتنی از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد نمایید *

قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس