چرا صبح ها که از خواب بیدار می شویم دهانمان تلخ است

مجموعه: سلامت تعداد بازدید: 22

 

چرا صبح ها که از خواب بیدار می شویم دهانمان تلخ است ؟

بسیاری از ما صبح ها که از خواب بیدار می شویم دهانمان تلخ است و این تلخی آن قدر زیاد است که معمولا رغبتی به خوردن صبحانه نداریم و کم اشتها می شویم.

این عارضه بر زندگی و کار ما در اجتماع مؤثر است و شروع یک روز نو با چنین احساسی روی اعصاب تأثیر بدی دارد و باعث تحریک آن می شود.
دکتر صادق فدایی برای برطرف کردن تلخی دهان این گونه مشاوره می دهد: تلخی دهان به خاطر ناراحتی های دستگاه گوارش، بیماری های مخصوص مجاری صفراوی و کیسه صفرا، تورم و نارسایی کبد، مسمومیت حاد و مزمن، اعتیاد به سیگار، آلودگی و بیماری های عفونی دهان و دندان به وجود می آید.

نباید نسبت به تلخی دهان بی توجه بود و آن را رها کرد به امید آن که خودش خوب خواهد شد. در درمان تلخی دهان افراد باید به وضع دستگاه گوارش خود توجه کنند، اجابت مزاج باید هر روز انجام شود و از مصرف مواد غذایی که برای کبد نارسا و مضر است خودداری کنند. موادی چون چربی، تخم مرغ، ادویه، آش، آبگوشت را در وعده های غذایی مان داشته باشیم و با مصرف انار، آلو، خربزه، سیب و گلابی به فعالیت کبدمان کمک کنیم.

گوجه و آلو زرد خیس کرده در ترشح صفرا اثری خوب دارد. لازم است چنانچه دچار مسمومیت و ناراحتی های نظیر آن شدیم فوری به درمان آن بپردازیم، سیگار را ترک کنیم، هر شب هنگام خوابیدن یادمان نرود که مسواک بزنیم و مسواک را با جوش شیرین شست و شو دهیم، اگر دچار بیماری های دهان و دندان هستیم حتما به پزشک مراجعه کنیم.

منبع :پرشین پرشیا

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چرا صبح ها که از خواب بیدار می شویم دهانمان تلخ است”کد امنیتی را وارد نمایید *

قالب تفریحی