خانه / هنرهای خانه / بافتنی / آموزش شال توری /بافتنی

آموزش شال توری /بافتنی

پهنا: تقریبا 80 سانتی متر

کاموای مورد نیاز:
کاموای سفید شیری نخی یک بسته 100 گرمی

کاموای شل توری یک بسته 100 گرمی

میل حلقوی سایز 4 میلی متری (80 سانتی متری) یا هر سایزی که این مقیاس را بدست بدهد : بافتن 19 دانه در 25 رج = 10 در 10 سانتی متر

قلاب سایز 3 و نیم میلی متری برای حاشیه قلاب بافی

نکته بافت:
2 دانه ابتدای رج را که روی کار میافتد زیر ببافید تا از لوله شدن لبه کار جلوگیری شود.

پترن بافت: تمام رجها زیر بافته میشود

به الگوی m1  و m2  توجه کنید.هر یک مربع در الگو = 2 رج

روش دانه اضافه کردن:
تا زمان یکه یک دانه از رج باقیمانده باشد ببافید . با کشیدن کاموای بین دو دانه بافته شده از رج قبلی و انداختن روی میل یک دانه  زیاد کنید.این دانه را به جای بافتن از حلقه پشتی از حلقه جلوی دانه زیر ببافید تا سوراخ ایجاد نشود.

روش دانه کم کردن:
تا سه دانه مانده به انتهای رج ببافید.با بافتن دو دانه با هم یک دانه کم کنید.

روش بافت شال:
روی میل حلقویبا یک رشته کاموای نخی و یک رشته کاموای شل 4 دانه سر بندازید. رج 1 = روی کار.نکته بافت را در بالا بخوانید .الگوی m1  را کار کنید- توضیحات بالا را بخوانید– همزمان در انتهای هر 4 رج دانه اضافه کنید- روش دانه اضافه کردن را بخوانید.

وقتی
کار تقریبا 40 سانتی متر شد 2 رج بدون اضافه کردن ببافید.سپس الگوی m2 را کار کنید . همزمان در انتهای هر 4 رج دانه کم کنید – روش دانه کم کردن را بخوانید.

وقتی 4 دانه روی میل باقی ماند کور کنید.

اختصارات :
ز = زنجیره
پ.د = پایه دوبل
اسلیپ استیچ (آموزش تصویری در پایین صفحه )

حاشیه قلاب بافی:
از سمت راست و روی کار یک حاشیه دورتادور شال ببافید .از کاموای نخی و قلاب شماره 3 و نیم استفاده کنید.

رج 1 : * 1 پ.د /4 ز/ یک سانت جا بندازید * / از * تا * تکرار کنید.

رج 2 : با اسلیپ استیچ به حلقه زنجیره ای اول وصل کنید./1 پ.د / 5 ز / * 1 پ.د روی حلقه زنجیره ای بعدی /5 ز. */ از * تا * تکرار کنید.به اولین پ.د وصل کنید .روی هر جلقه زنجیر ه ای در گوشه ی شال 2 بار از * تا * تکرار کنید.

رج 3 : با اسلیپ استیچ به حلقه زنجیره ای اول وصل کنید./ 1 پ.د / 6 ز / *1 پ.د روی حلقه زنجیره ای بعدی /6 ز. */ از * تا * تکرار کنید.به اولین پ.د وصل کنید .روی هر جلقه زنجیر ه ای در گوشه ی شال 2 بار از * تا * تکرار کنید.

شال را در آب ولرم قرار دهید تا خی شود .با دقت آب را از روی شال بتکانید (بدون فشار دادن شال )سپس روی یک حوله شال را بپیچید و تمان دهید تا آب بیشتری بیرون برود .

حالا شال فقط نمدار است.شال را روی یک فرش قرار دهید دقیق پهن کنید و با سوزن روی هر حلقه زنجیره ای آنرا محکم کنید.بگزارید خشک شود .این کار را تکرار کنید تا زمانی که آهارش خشک شود.

آموزش اسلیپ استیچ:
برای بافت اسلیپ استیچ قلاب را به گره بعدی وارد کرده نخ را بگیرید و قلاب را از هر دو حلقه روی آن بیرون بکشید.ازین گره برای وصل کردن ابتدا و انتهای رج و بافت بدون افزایش ارتفاع استفاده میشود .

درباره ی bano1

مطلب پیشنهادی

آموزش بافت عروسک بافتنی + بافت گوله برفی – بافتنی

در این مقاله از سایت گلبانو مطلبی در مورد آموزش بافت عروسک بافتنی & بافت گوله برفی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش بافتنی از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد نمایید *

قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس