خانه / هنرهای خانه / آموزش گل سازی / آموزش ساخت گل شمع سوز با پارچه حریر

آموزش ساخت گل شمع سوز با پارچه حریر

نخ پارچه های حریر بخاطر خاصیت پلاستیکی مانندی که دارند به راحتی با اندک حرارتی از شمع یا دستگاه هاویه ببینند جمع می شوند . امروز از همین خاصیت پارچه حریر استفاده می کنیم و آموزش یک گل زیبای حریری برای تزیین لباس ، موگیر و کیف و کفش را برایتان آورده ایم .

آموزش  گل شمع

ابتدا از پارچه حریر دایره هایی به اندازه متفاوت برش بزنید . طوری که وقتی این دایره ها را روی هم می گذارید هم اندازه نباشند . می توانید بسته به سلیقه شخصیتان یک اندازه ی قطر مثلا ۱۵ سانتی متری برای دایره ی موردنظرتان در نظر بگیرید و بقیه دایره ها را به قطرهایی در اندازه هایی دو سانتی متر کوچکتر از قبلی برش بزنید .

آموزش  ساخت گل شمع

در مرحله بعد از یک دستگاه هاویه یا شمع استفاده کنید و حاشیه های دایره هایی که برش زدید را بسوزانید . در این مرحله دقت کنید که بخاطر خاصیت نخ های پارچه حریر و زود جمع شدن ان موقع حرارت پارچه ها در فاصله ی دوری از شعله ی شمع قرار دهید . دایره ها را داخل یکیدیگر قرار دهید . گل شقایق مانند شما کم کم شکل می گیرد.

 

آموزش  ساخت گل شمع

 

حالا با مهره فضای خالی کار را پر کنید . می توانید مهره ها را با نخ بدوزید . میتوانید به جای دوختن از چسب هم استفاده کنید و مهره ها در وسط گل بچسبانید .

آموزش  ساخت گل شمع

پشت گل را هم یک سنجاق قفلی بزنید و آن را به هر کجا که دوست دارید وصل کنید .

 

درباره‌ی bano1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد نمایید *