خانه / هنرهای خانه / بافتنی / آموزش مرحله به مرحله ی بافت شال گردن کودکان/بافتنی

آموزش مرحله به مرحله ی بافت شال گردن کودکان/بافتنی

موزش مرحله به مرحله ی بافت شال گردن کودکان

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(1) اگر شما مثل من از مبتدیان در بافتنی هستید و دوست دارید که بافتنی را یاد بگیرید در ادامه ی این پست آموزش مرحله به مرحله ی بافت یک الگو و مدل بافتنی برای شال گردن ، کلاه و … را مشاهده نمایید . امیدواریم که مفید واقع شود .

همیشه مدلهای زیبایی از بافتنی را می بینیم و با خود می گوییم چطور می توان این مدل را بافت و یا لگوی بافت آن چگونه است . ممکن است در نظرتان سخت و پیچیده به نظر بیاید اما حقیقت امر چیز دیگری است . بسیاری از الگوهای بافتنی را با یک بار مشاهده کردن می توان به ذهن سپرد . الگویی که ما نیز ارائه کرده ایم هم از آن دست الگوهاست . هم ساده است و هم زیبا .

برای بافت شال گردن ابتدا به اندازه ی طوی شال گردن باید زنجیر بیندازید . این اندازه نسبت به سن بچه ها متفاوت است . برای یک انسالن بالغ طول شال گردن یک و نیم متر است . برای بچه ها حدود چهارصد تا زنجیر بیندازید . همانطور که می دانید برای بافت از دو میل استفاده می شود .

ابتدا کار رابا زیر بافی شروع کنید . ده زنجیر را زیر ببافید .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(5)

حالا روی همان ده زیر بافی که داشتید مجددا ۱۹ تا ۲۰ ردیف زیر ببافید .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(4)

دوباره به زنجیر برگردید و پنج زنجیر دیگر را زیر ببافید .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(6)

در این مرحله پنج زنجیری که اخیرا زیربافی کردید را با پنج زنجیر از ده زنجیر قبلی که ۲۰ رج بافته بودید در نظر بگیرید . مثل قبل ۱۹ تا ۲۰ رج روی هم زیر ببافید .
(زنجیر شماره ۶ تا ۱۵ داخل قلاب مد نظر است )

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(3)

پس از این مرحله باز هم برای زنجیرهای ۱۱ تا ۱۵ نیز همین کار را انجام دهید .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(2)

الگوی بافت شما به این شکل است . تا اخر کار بافت را به این ترتیب ادامه بدهید . بقیه آموزش را از روی تصویر زیر دنبال کنید .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(8)

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(7)

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(9)

وقتی به پایان زنجیرها رسیدید سه ردیف همسو با دیگر بافت ها روی زنجیرهای داخل میل ببافید . این شال گردن پشت و رو دارد بخاطر همین توجه به این نکته حائز اهمیت است . البته اگر دوست دارید می توانید پس از این مرحله باز کار الگوبافی را ادامه دهید بدم این که سه ردیف ببافید .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(10)

خب قطعا برای بافت مرحله ی دوم از این مدل باید بافت ها را برعکس کنید . این بار باید همه ی زنجیرها را رو ببافید و البته با رعایت الگوی قبلی در بافت .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(12)

و کار بافت را تا پایان ادامه دهید .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(11)

در پایان شال گردن شما به این شکل در خواهد آمد .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(1)

می توانید چند ردیف دیگر هم به کارتان اضافه کنید و از این نوع بافتنی به عنوان روسری هم استفاده کنید .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی

دوستانی که در امر بافتنی تخصص دارند ممکن است توضیحات من برایشان خیلی ابتدایی باشد . من یکی از مبتدیان یادگیری بافتنی هستم و دوست دارم اطلاعاتی که دارم را در اختیار دوستانم قرار بدهیم . دوستان آموزش ما چقدر برای شما مفید بود ؟ مسلما نظرات شما در من انگیزه ایجاد می کند تا روزهای آینده از طرح ها ، مدل ها و الگوهای دیگری هم برایتان بگذارم . یک مدل بافت شال گردن آسان هم اینجا گذاشتم ، دوست دارید ببینید

درباره ی bano1

مطلب پیشنهادی

آموزش بافت عروسک بافتنی + بافت گوله برفی – بافتنی

در این مقاله از سایت گلبانو مطلبی در مورد آموزش بافت عروسک بافتنی & بافت گوله برفی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش بافتنی از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد نمایید *

قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس