خانه / هنرهای خانه / بافتنی / آموزش مرحله به مرحله ی بافت شال گردن کودکان/بافتنی

آموزش مرحله به مرحله ی بافت شال گردن کودکان/بافتنی

موزش مرحله به مرحله ی بافت شال گردن کودکان

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(1) اگر شما مثل من از مبتدیان در بافتنی هستید و دوست دارید که بافتنی را یاد بگیرید در ادامه ی این پست آموزش مرحله به مرحله ی بافت یک الگو و مدل بافتنی برای شال گردن ، کلاه و … را مشاهده نمایید . امیدواریم که مفید واقع شود .

همیشه مدلهای زیبایی از بافتنی را می بینیم و با خود می گوییم چطور می توان این مدل را بافت و یا لگوی بافت آن چگونه است . ممکن است در نظرتان سخت و پیچیده به نظر بیاید اما حقیقت امر چیز دیگری است . بسیاری از الگوهای بافتنی را با یک بار مشاهده کردن می توان به ذهن سپرد . الگویی که ما نیز ارائه کرده ایم هم از آن دست الگوهاست . هم ساده است و هم زیبا .

برای بافت شال گردن ابتدا به اندازه ی طوی شال گردن باید زنجیر بیندازید . این اندازه نسبت به سن بچه ها متفاوت است . برای یک انسالن بالغ طول شال گردن یک و نیم متر است . برای بچه ها حدود چهارصد تا زنجیر بیندازید . همانطور که می دانید برای بافت از دو میل استفاده می شود .

ابتدا کار رابا زیر بافی شروع کنید . ده زنجیر را زیر ببافید .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(5)

حالا روی همان ده زیر بافی که داشتید مجددا ۱۹ تا ۲۰ ردیف زیر ببافید .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(4)

دوباره به زنجیر برگردید و پنج زنجیر دیگر را زیر ببافید .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(6)

در این مرحله پنج زنجیری که اخیرا زیربافی کردید را با پنج زنجیر از ده زنجیر قبلی که ۲۰ رج بافته بودید در نظر بگیرید . مثل قبل ۱۹ تا ۲۰ رج روی هم زیر ببافید .
(زنجیر شماره ۶ تا ۱۵ داخل قلاب مد نظر است )

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(3)

پس از این مرحله باز هم برای زنجیرهای ۱۱ تا ۱۵ نیز همین کار را انجام دهید .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(2)

الگوی بافت شما به این شکل است . تا اخر کار بافت را به این ترتیب ادامه بدهید . بقیه آموزش را از روی تصویر زیر دنبال کنید .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(8)

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(7)

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(9)

وقتی به پایان زنجیرها رسیدید سه ردیف همسو با دیگر بافت ها روی زنجیرهای داخل میل ببافید . این شال گردن پشت و رو دارد بخاطر همین توجه به این نکته حائز اهمیت است . البته اگر دوست دارید می توانید پس از این مرحله باز کار الگوبافی را ادامه دهید بدم این که سه ردیف ببافید .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(10)

خب قطعا برای بافت مرحله ی دوم از این مدل باید بافت ها را برعکس کنید . این بار باید همه ی زنجیرها را رو ببافید و البته با رعایت الگوی قبلی در بافت .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(12)

و کار بافت را تا پایان ادامه دهید .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(11)

در پایان شال گردن شما به این شکل در خواهد آمد .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی-(1)

می توانید چند ردیف دیگر هم به کارتان اضافه کنید و از این نوع بافتنی به عنوان روسری هم استفاده کنید .

آموزش-مرحله-به-مرحله-بافتنی

دوستانی که در امر بافتنی تخصص دارند ممکن است توضیحات من برایشان خیلی ابتدایی باشد . من یکی از مبتدیان یادگیری بافتنی هستم و دوست دارم اطلاعاتی که دارم را در اختیار دوستانم قرار بدهیم . دوستان آموزش ما چقدر برای شما مفید بود ؟ مسلما نظرات شما در من انگیزه ایجاد می کند تا روزهای آینده از طرح ها ، مدل ها و الگوهای دیگری هم برایتان بگذارم . یک مدل بافت شال گردن آسان هم اینجا گذاشتم ، دوست دارید ببینید

درباره‌ی bano1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد نمایید *